Без Росії. Як Ілон Маск уперше відправить астронавтів NASA в космос - фото
НВ Преміум

Без Росії. Як Ілон Маск уперше відправить астронавтів NASA в космос

19 квітня 2020, 08:12

Пояснюємо, що означає для США перший пілотований запуск космонавтів на МКС за останні 10 років

Коротко:

— коли SpaceX відправить першу людину в космос

— чому польоти астронавтів NASA залежать від Росії

як Ілон Маск зробив дешевшою відправку людей на орбіту

NASA і SpaceX оголосили дату пілотованого запуску астронавтів на орбіту. Ця подія стане першою з 2011 року, коли астронавти NASA вирушать на МКС з території США, і дозволить американцям відмовитися від польотів у космос на російських кораблях Союз.

Відео дня

На тлі новин про пандемію COVID-19 можна було забути, що незабаром нас чекає одна з найграндіозніших подій в аерокосмічній індустрії.

Ілон Маск зі своєю ракетобудівною компанією SpaceX вже кілька років обіцяють NASA побудувати космічний корабель, який зможе доправити американських астронавтів на орбіту.

Корабель нібито готовий, та й ракети-носії SpaceX сімейства Falcon зарекомендували себе як дуже безпечний і найдешевший в історії транспорт для польотів у космос.

Але через низку технічних несправностей запуск постійно переносять, хоча спочатку він був запланований ще на літо 2019-го.

Здавалося б, обмеження на час карантину в різних країнах і особливо в США, які посідають перше місце за кількістю заражених і загиблих від коронавірусу, повинні були знову перенести перший пілотований політ SpaceX.

Незважаючи на це, представники NASA і компанії Ілона Маска нещодавно заявили, що запуск відбудеться вже в травні 2020-го. Якщо все піде за планом — ця подія стане не тільки першим в історії польотом астронавтів до МКС на комерційному кораблі, а й першим запуском людей у космос з території США за останні 10 років.

Звідки американці щороку літали на орбіту дотепер і чому майбутній запуск є надзвичайно важливим як для SpaceX, так і для NASA — розбираймося разом.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X