SpaceX готується втретє відправити в космос одну й ту ж ракету Falcon 9

25 жовтня 2018, 14:54

Компанія SpaceX повторно використала ракети Falcon 9 вже 16 разів, але ще ніколи не запускала один і той же апарат більш ніж два рази.

Такий запуск може відбутися вже в листопаді поточного року, пише ArsTechnica.

За словами Ларса Хоффмана, старшого директора з продажу каліфорнійської ракетної компанії, остання версія ракети Falcon 9 під назвою Block 5 спеціально оптимізована для повторного використання.

Відео дня

"Ми запустили Falcon 9 понад 60 разів. Ми приземлилися нашими першими ступенями 30 разів і знову злітали 16 разів. Ми збираємося запустити перший ступінь втретє, щоб перетворити доступ до космосу на буденність", - сказав Хоффман на меморіальному симпозіумі Вернера фон Брауна.

Компанія офіційно не підтвердила свої плани, але SpaceX має намір повторно використовувати ракету Falcon 9, щоб запустити в космос кілька десятків невеликих супутників для Spaceflight. Попередня дата запуску цієї ракети - 19 листопада. Досить імовірно, що саме цей запуск і стане третім для Falcon 9 Block 5.

Ракету Falcon 9 Block 5 вперше запустили 11 травня 2018 року. Тоді був успішно виведений на геоперехідну орбіту перший бангладешський геостаціонарній супутник зв'язку Bangabandhu-1. У серпні ракета-носій вивела на геостаціонарну орбіту індонезійський супутник зв'язку. Тоді її компоненти вирушили в космос удруге.

За розрахунками SpaceX, Falcon 9 Block 5 можна використовувати повторно до 100 разів, причому перший ступінь може використовуватися 10 і більше разів без обслуговування і відновного ремонту між польотами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X