Зовсім близько. Ізраїльський стартап опублікував останнє фото із зонда Beresheet

12 квітня 2019, 14:04

Приватний космічний апарат Beresheet компанії SpaceIL розбився об поверхню Місяця, але перед цим встиг передати знімок поверхні супутника.

Кадр був зроблений за кілька секунд до "неконтрольованої посадки" космічного апарату, повідомляє BBC.

Спуск апарату проходив штатно до висоти в 149 метрів, на якій основний двигун раптово відключився і трапилася аварійне перезавантаження бортового комп'ютера. Двигун включився через кілька секунд, але знизити швидкість апарат вже не зміг.

Відео дня

Контрольована посадка на місячну поверхню була головною проблемою для ізраїльського космічного корабля. Двигун був британського виробництва, розроблений компанією Nammo. Двигун дав можливість доставити космічний корабель до Місяця, але він також став причиною катастрофи Beresheet.

Перед посадкою Роб Уесткотт, старший інженер по двигунобудуванню в Nammo, сказав: "Ми ніколи раніше не використовували двигун в таких завданнях".

"У той час як NASA шкодує про закінчення місії SpaceIL без успішної місячної посадки апарату Beresheet, ми вітаємо SpaceIL, ізраїльську аерокосмічну галузь і державу Ізраїль з неймовірним досягненням по відправці першої приватної місії на місячну орбіту. Кожна спроба досягти нових рубежів дає нам можливість вчитися, пристосовуватися і прогресувати. Я не сумніваюся, що Ізраїль і SpaceIL будуть продовжувати дослідження, і я з нетерпінням чекаю святкування їх майбутніх досягнень", - прокоментував ситуацію з посадкою зонда гла а NASA Джеймс Бріденстайн.

Додамо, пошуковик Google підтримав ізраїльтян після падіння місячного апарату Beresheet. Вранці в п'ятницю, 12 квітня, внизу стартової сторінки провідною пошукової системи Google ізраїльські користувачі бачать напис: "Beresheet is just the beginning. We are proud of your journey #IsraelToTheMoon" (Beresheet - це тільки початок. Ми пишаємося вашою подорожжю #IsraelToTheMoon).

Як повідомляло НВ, Beresheet почав спуск на висоті близько 15 миль (25 км), приблизно в 500 милях (800 км) від свого цільового майданчика, в декількох сотнях кілометрів від місця, де приземлилися астронавти Аполлона-15 в 1971 році. На жаль, спуск закінчився невдачею .

Показати ще новини
Радіо НВ
X