Студенти зробили колеса для скейтборду з жуйки. Тепер вони планують співпрацювати з великими брендами

21 квітня 2021, 17:14

Студенти-дизайнери Хьюго Мопеті і Вівіан Фішер з французького Нанту придумали, як можна створювати колеса для скейтборду з переробленої жуйки.

Велика частина сучасної жувальної гумки виробляється з синтетичного каучуку — поліізобутилену — який використовується для створення автомобільних шин. Дослідження показали, що лише 10% жувальної гумки утилізується правильно, в той час як на прибирання решти 90% урядам необхідно виділяти додаткові кошти.

Відео дня

Для збору необхідної для реалізації проекту жуйки студенти встановили спеціальні дошки, на які люди могли чіпляти жувальну гумку замість того, щоб викидати її на вулицях.

Щотижня вони збирали її, очищали від сміття, подрібнювали і змішували зі спеціальною в'яжучою речовиною і натуральними барвниками. Отриману масу переплавляли — в залежності від жорсткості і розміру, студентам потрібно від 10 до 30 жуйок для виготовлення одного колеса, пише Deezen. Після зносу їх можна переплавити ще раз, щоб отримати щось нове.

У своєму Instagram один з творців проекту Хьюго Мопеті розповів, що проектом уже зацікавилися компанії Mentos (ймовірно, зможе поставляти матеріал для коліс) і Vans (бренд, який випускає взуття та аксесуари для скейтбордингу).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X