«Високотехнологічний плагіат». Скандально відомий американський філософ розкритикував ChatGPT

13 лютого, 11:27
Професор Хомскі не вітає останні досягнення науки (Фото:Reuters)

Професор Хомскі не вітає останні досягнення науки (Фото:Reuters)

Політичний публіцист, філософ і професор лінгвістики Масачусетського технологічного інституту Ноам Хомскі розкритикував штучний інтелект. Раніше він відзначився низкою дивних висловлювань про Крим, війну в Україні та загрозу НАТО для Росії.

У своєму інтерв'ю каналу EduKitchen Хомскі поділився думкою про популярну модель штучного інтелекту. За його словами, ChatGPT убиває есе як формат перевірки знань студентів.

Відео дня

Раніше NV Техно писав про те, що чат-бот здатний генерувати якісні тексти на різноманітну тематику.

«Це те, що допомагає дітям досліджувати, думати і писати, — говорить він про важливість есе. — Уся ця традиція ось-ось буде зруйнована».

Далі в інтерв'ю Хомскі називає програму OpenAl високотехнологічним плагіатом і способом уникнути навчання.

Він порівнює його появу з появою смартфонів, оскільки багато студентів тепер «сидять і розмовляють з кимось по своїх iPhone замість того, щоб вчитися».

На думку Хомскі, те, що учні хочуть уникнути навчання, є «ознакою того, що система освіти дає збій». Як приклад, вчений розповів про випадок, коли позичив конспект друга, щоб не відвідувати лекцію з хімії в коледжі, де він навчався у 1945 році.

Ноам Хомскі відомий багатьма одіозними і часом абсолютно некомпетентними заявами. Наприклад, в інтерв'ю Джеремі Скахіллу в The Intercept від 14 квітня 2022 року на питання щодо належності Криму він відповів: «Справа в тому, що Крим не обговорюється. Нам це може не сподобатися. Кримчанам, імовірно, подобається».

Також він був викритий у просуванні проросійських наративів про загрозу для РФ з боку НАТО та про те, що війну в Україні розв’язали США.

Ці та багато інших висловлювань Хомські викликали протест серед його колег-вчених у США та Україні. Вони розібрали його помилки у відкритому листі, опублікованому проєктом VoxUkraine.

Показати ще новини
Радіо NV
X