Штучний інтелект Watson займеться створенням ліків від раку

20 липня 2018, 07:15
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

IBM буде використовувати свій штучний інтелект Watson для боротьби з раком у ветеранів армії США.

Компанія оголосила про постійне партнерство в цій сфері з Департаментом у справах ветеранів США, пише TechCrunch.

Розробники Watson і лікарі Департаменту будуть разом аналізувати зразки пухлини, представлені пацієнтами, і шукати мутації в геномі раку. З цією інформацією вони можуть краще орієнтуватися в конкретних ліках і методах лікування, щоб боротися з раком. Договір дозволить медикам використовувати напрацювання Watson, принаймні, з 2019 року.

Відео дня

"Це неймовірно складно: читати, розуміти та залишатися в курсі широти і глибини медичної літератури і пов'язувати знання з відповідними мутаціями для персоналізованих онкологічних методів. Штучний інтелект може зіграти важливу роль в масштабуванні точної онкології", - сказав доктор Кью Рі, головний санітарний лікар IBM Watson Health.

Зазначається, що близько 40% пацієнтів, з якими буде працювати Watson, є сільськими жителями. Їм набагато складніше отримувати якісну медичну допомогу, ніж людям з міста.

IBM навчала Watson протягом двох років в онкологічних відділеннях понад 20 онкологічних інститутів, і ранні результати показали, що він приймав рішення, які відповідали припущенням вчених і клініцистів. Хоча за два роки навряд чи можна отримати ступінь в медицині, Watson затьмарює людських професіоналів в одному аспекті: споживання і обробка даних.

Раніше НВ повідомляло, що китайський робот Xiaoyi здав необхідний іспит і незабаром зможе отримати дозвіл на лікарську діяльність в Китаї. Робот, який діє під керуванням штучного інтелекту, набрав в іспиті 456 балів з 600 можливих.

Робот Xiaoyi був створений компанією AI IFLYTEK Co., Ltd. для збору і аналізу інформації про пацієнта. Завдяки іспиту, розробники алгоритмів штучного інтелекту довели, що Xiaoyi достатньо компетентний, щоб стати ліцензованим практикуючим лікарем.

"Ми випередили Watson. Наша система першою в світі пройшла потрібні іспити і підтвердила людський рівень кваліфікації. Система від IBM ніколи не складала такі іспити в США", - запевняє Лю Цінфен. При цьому Watson не проходив іспити в Китаї, тому про пряме порівняння машин говорити некоректно.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X