Штучний інтелект від Google за 4 години освоїв шахи на рівні чемпіонів

7 грудня 2017, 12:54
Розробники DeepMind створили нейромережу, яка змогла сама навчитися грі в шахи за кілька годин і перемогла кращі аналогічні алгоритми

Як відзначають журналісти Science Alert, програмі потрібно лише чотири години, щоб освоїти всі шахові знання людства.

Після того, як алгоритм AlphaZero ознайомили тільки з правилами шахів, без стратегії, всього за чотири години він освоїв гру в такій мірі, що зміг обіграти найбільш рейтингову шахову програму - Stockfish. У серії 100 ігор проти Stockfish, AlphaZero виграв 25 ігор, граючи білими, і три гри, граючи чорними. Решта партій завершилися внічию, перемог у Stockfish не було.

Відео дня

"Тепер ми знаємо, хто наш новий король. Це, безсумнівно, буде революціонізувати гру, але необхідно думати про те, як це може бути застосовано поза шахів", - зізнався дослідник шахів Девід Kремелі, голова сайту Chessable.

Алгоритм AlphaZero був створений на базі напрацювань за програмами AlphaGo і AlphaGo Zero, які раніше стали абсолютними чемпіонами в грі го. Подібно до людини, AlphaZero розглядає менше позицій, ніж її попередниці. У звіті заявлено, що вона оцінює 80 тисяч позицій в секунду порівняно з 70 мільйонами в секунду у Stockfish.

На відміну від попередніх програм від DeepMind, AlphaZero створювався як алгоритм, здатний навчитися відразу декільком завданням-іграм, а не однієї. Для цього алгоритм не вчили перемагати, а давали тільки базові знання про правила гри. AlphaZero потім грав сам із собою і самостійно виробляв тактику.

"Я завжди задавався питанням, як це було б, якби більше розвинені види висадилися на Землі та показали нам, як вони грають в шахи. Тепер я це побачив", - сказав гросмейстер Пітер Хайне Нільсен, коментуючи результати AlphaZero.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X