Штучний інтелект від DeepMind навчився діагностувати хвороби очей швидше за лікарів

14 серпня 2018, 13:17
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Підрозділ Google DeepMind розробив нейромережу, яка по знімку сітківки може визначити 50 різних очних захворювань.

Представники компанії запевняють, що система працює швидше за людей і так само точно, як досвідчені лікарі, пише The Next Web.

Такий результат досягається за допомогою комбінації двох нейронних мереж для аналізу оптичної когерентної томографії (OКT), які представляють собою тривимірні зображення очей. Спочатку мережа сегментації аналізує сканування OКT для зіставлення різних типів тканини ока, а також будь-яких симптомів захворювання очей, з якими стикається. Потім мережа класифікації переглядає цю карту, щоб діагностувати стан пацієнта та рекомендувати лікування.

Відео дня

Компанія додала, що вона розробила свою систему, щоб дати клініцистам уявлення про те, як працюють нейронні мережі, тому люди не просто взаємодіють із чорним ящиком, який видає результати аналізу. Лікарі можуть переглядати карти, створені під час сканування OКT, а рекомендації щодо напрямків виражаються у процентах, щоб медики відчули впевненість системи в її результатах.

Незабаром штучний інтелект може бути задіяний, щоб скоротити час, який витрачається лікарями на ручне дослідження сканування OКT, і запобігти затримкам при діагностиці чутливих до часу проблем.

За даними лікарні Moorfields Eye у Великобританії, близько 285 мільйонів людей у всьому світі страждають від різних порушень зору - тож, за запевненнями розробників, "безліч очних яблук можуть отримати користь з технології DeepMind".

DeepMind також зазначила, що її технологія може працювати з іншими видами очних сканерів, щоб допомогти більшій кількості людей із більш широким спектром проблем із очима.

Раніше НВ повідомляло, що вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) змогли застосувати штучний інтелект для більш ефективної терапії онкологічних захворювань. Дослідники спеціально націлилися на гліобластому, найагресивнішу форму раку мозку. Машинне навчання допомогло знизити шкоду препаратів для променевої та хіміотерапії.

Як нейромережу вчені MIT також вибрали розробку DeepMind від Google - вона змогла розрахувати графік прийому комплексу препаратів у межах курсу лікування. Для цього штучний інтелект використовував дані про препарати, а дозу розраховував, виходячи з ваги пацієнта. Система змоделювала 50 досліджень у пацієнтів і зменшила дозу до половини рекомендованих лікарем доз.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X