Штучний інтелект пройшов тест на розуміння прочитаного краще людини

16 січня 2018, 08:06

Модель штучного інтелекту від китайського холдингу Alibaba Group вперше змогла перевершити людину при проходженні тесту на розуміння прочитаного.

Для випробувань використовувався опитувальник Стенфордського університету Stanford Question Answering Dataset (SQuAD) - один з найскладніших в області когнітивної обробки текстів, пише South China Morning Post.

Відео дня

Такий тест містить в собі питання з бази даних, розробленої дослідниками з Стенфордського університету: в цій базі даних міститься більше 100 тисяч пар питання-відповідь, зібраних з більш ніж 500 статей Вікіпедії. Відповідно, для відповіді на кожне з цих питань інформацію необхідно шукати в самих статтях.

11 січня робот при проходженні цього тесту зумів показати результат в 82,44 бала, що перевищує максимальний показник людей-учасників - 82,304 бали. Подробиць про те, як саме працює алгоритм, поки що не повідомляється.

"Ми вважаємо, що технологію, яка лежить в основі цієї нейронної мережі, можна поступово застосовувати до численних додатків, таким як обслуговування клієнтів, музейні навчальні посібники або відповіді на запити пацієнтів онлайн. Це безпрецедентним чином звільнить людей", - сказав керівник дослідницького підрозділу Alibaba, Сі Лі.

Зазначається, що команда Сі Лі тісно співпрацює з Xiaomi, а також розробляла чатбот для популярних онлайн-магазинів, таких, як Aliexpress, Taobao і Tmall.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники японської лабораторії ATR розробили штучний інтелект, який може читати думки і відображати те, що людина бачить перед собою. Наприклад, якщо людина дивиться на зображення літери А, нейромережа намалює образ, який нагадує нечітку букву А.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X