Штучний інтелект навчився знаходити нові хімічні сполуки

23 липня 2018, 09:06

Вчені з Університету Глазго представили робота, який, за допомогою штучного інтелекту, може передбачати нові сполуки.

Результатом об'єднання робота і нейромережі є система, яка може визначити кожну можливу реакцію з заданого набору вихідних матеріалів, пише Ars Technica.

Штучний інтелект може обходитися без тих обмежень, які накладає на вченого традиційна освіта в галузі хімії і наукова інтуїція. Крім того, робот може працювати з сполуками, які небезпечні для людини.

Відео дня

"На жаль, є деякі речовини і сполуки, з якими у нас немає великого досвіду, і іноді трапляються дивні речі, коли інтуїція хіміка зустрічає реакційну колбу. Ось чому деякі препарати все ще повинні бути ізольовані від живих істот", - наголошується в статті Ars Technica.

Для навчання системі дали набір з сімдесяти двох речовин, коли кінцевий продукт був відомий вченому, і використовували їх для генерації прогнозів результатів подальших реакцій. Пізніше робот почав довільно вибирати реакції зі списку варіантів і визначати, чи вийдуть з них нові продукти. Через десять операцій він зміг передбачити результати неперевірених реакцій з точністю понад 80%.

Робот в режимі реального часу відстежує, які речовини з'явилися під час реакції і які зникли за допомогою інфрачервоної спектроскопії і методів, заснованих на ядерному магнітному резонансі.

"Люди схильні думати про роботів як про заміну людей. Але в цьому контексті роботи просто роблять частину нелюдської роботи. Жодна розсудлива людина ніколи не подумає про те, щоб спробувати всі можливі комбінації реагентів, щоб зрозуміти, як вони будуть взаємодіяти, і люди не могли б проводити тестування 24 години на добу без небезпечних доз кофеїну", - відзначають творці робота.

За словами авторів, "реалізуючи тільки 10 відсотків від загального числа реакцій, ми можемо передбачити результати решти 90 відсотків без необхідності проведення експериментів. Нам необхідно інтегрувати ці знання в "корисну хімію". Можливо, прийде час, коли ШІ допоможе з цим".

Застосування такого штучного інтелекту має прискорити роботу над новими ліками, більш досконалими акумуляторами і новими матеріалами з унікальними властивостями.

Показати ще новини
Радіо НВ
X