Штучний інтелект навчили визначати стать людини за написаним текстом

24 квітня 2018, 14:46

Колектив російських учених розробив метод, який навчає комп'ютер розпізнавати стать людини за написаним нею текстом з точністю до 80 відсотків.

Наукова розробка ядерного університету МІФІ, Національного дослідницького центру "Курчатовський Інститут" і Воронезького державного університету належить до області комп'ютерної лінгвістики, йдеться в статті РІА Новини.

Відео дня

Наукові дослідження показують, що в письмовому тексті неминуче відбиваються характеристики його автора - стать, психологічні особливості, рівень освіти. На основі аналізу мовлення можна діагностувати наявність у людини деяких захворювань (деменції, депресії) і схильність до суїцидальної поведінки. Потреба у встановленні характеристик автора тексту також зростає з розвитком інтернет-комунікацій: компаніям важливо знати, яким групам осіб подобаються їхні товари та послуги.

Колектив фахівців проаналізував ефективність різних технологій машинного навчання з використанням нейронних мереж для аналізу текстів.

Під час дослідження вони порівняли точність рішення задачі гендерної ідентифікації текстів на основі двох підходів до моделювання на основі даних: з одного боку, алгоритми машинного навчання, з іншого боку - нейронні мережі глибокого навчання (згорткові нейронні мережі та рекурентні нейронні мережі з довгою короткостроковою пам'яттю).

"Ми досягли високих результатів у визначенні статі автора тексту завдяки просунутим нейромережевим моделям, в умовах, коли автор не приховує свою стать. На черзі завдання визначення статі в умовах її навмисного приховування", - каже доцент НІЯУ МІФІ Олександр Сбоєв.

Зазначається, що в текстах, які були розміщені на сайті знайомств, нейромережа легко знаходить шахрайство в десяти випадках із десяти, притому, що автор навмисно ставить в підпису ім'я протилежної статі.

Результати цього дослідження показали, що підхід, заснований на використанні надточної нейронної мережі та методів глибокого навчання для розпізнавання статі людини, яка написала текст, є найбільш оптимальним. Зараз група дослідників працює над завданням розпізнавання віку.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X