Штучний інтелект допоміг удосконалити лікування раку

13 серпня 2018, 17:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) змогли застосувати штучний інтелект для більш ефективної терапії онкологічних захворювань.

Машинне навчання допомогло знизити шкоду препаратів для променевої і хіміотерапії, пише Digital Trends.

Щоб поліпшити якість життя пацієнтів з раком, група дослідників з Массачусетського технологічного інституту звернулася до машинного навчання, щоб зменшити шкоду від онкологічних препаратів. Дослідники спеціально націлилися на гліобластому, найагресивнішу форму раку мозку, з якою дорослі люди живуть менше п'яти років.

Відео дня

Проект має на меті використовувати штучний інтелект для визначення найменших доз ліків, які все ще можуть бути ефективними. Таким чином, побічні ефекти від токсичних препаратів зведені до мінімуму.

В якості нейромережі вчені вибрали розробку DeepMind від Google - вона змогла розрахувати графік прийому комплексу препаратів в рамках курсу лікування. Для цього штучний інтелект використовував дані про препарати, а дозу розраховував, виходячи з ваги пацієнта. Система змоделювала 50 досліджень у пацієнтів і зменшила дозу до половини рекомендованих лікарем доз. В результаті дозування ліків знизилося, при цьому збереглася позитивна динаміка лікування раку і зменшилася кількість побічних ефектів.

Автори роботи відзначають, що штучний інтелект не повинен повністю виконувати роботу лікарів. Швидше, це призначено для того, щоб спонукати лікарів шукати більш зручні варіанти лікування.

"Рекомендації від алгоритму можуть бути використані експертами-людьми для розробки більш безпечних та ефективних методів лікування. Ці цифрові алгоритмічні системи можуть також інформувати і навчати окремих пацієнтів про потенційні зміни, які їх хвороби можуть приймати у відповідь на лікування", - сказав Пратік Шах, головний дослідник Массачусетського технологічного інституту.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X