Ще могутніше. У Китаї тестують суперкомп'ютер нового покоління

22 січня 2019, 09:35

Прототип Tianhe-3 - китайського суперкомп'ютера нового покоління - пройшов випробування в десятках китайських організацій.

Очікується, що суперкомп'ютер буде проводити розрахунки для замовників в Китаї і за його межами, повідомляє агентство Сіньхуа .

Серед організацій, які проводили випробування - Академія наук Китаю і Китайський центр аеродинамічних досліджень і розробок, зазначив керівник Відділу прикладних досліджень і розробок НСЦ Мен Сянфей. Суперкомп'ютер вже надає послуги за такими напрямками, як великий повітряний транспорт, космонавтика, реактори нового покоління і фармацевтика.

Відео дня

Tianhe-3 буде в 200 разів швидше і мати в 100 разів більше пам'яті, ніж Tianhe-3 - перший китайський петафлопсний суперкомп'ютер, який був запущений в експлуатацію ще в 2010 році.

"Запуск прототипу ексафлопсного суперкомп'ютера дозволить дослідникам протестувати і оптимізувати ключові технології, а також усунути перешкоди для створення остаточної версії обчислювальної системи", - заявив старший науковий співробітник Інституту обчислювальних технологій Академії наук Китаю Чжан Юньцюань.

Tianhe-3 пройшов приймальні випробування 22 липня 2018 року. Поява його остаточної версії очікується в 2020 році.

Раніше НВ повідомляло, що в Окрідській національної лабораторії, штат Теннессі, при міністерстві енергетики США створили надпотужний суперкомп'ютер Summit . Продуктивність Summit складає до 200 петафлопс. Машина здатна виробляти 200 мільйонів мільярдів операцій з плаваючою комою в секунду. Summit більш ніж удвічі перевищує потужність китайського суперкомп'ютера Sunway TaihuLight (93 петафлопс).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X