Ще менше. Тайванська TSMC готується робити чіпи за 3-нм техпроцесом

22 грудня 2018, 14:06

Найбільша компанія-виробник напівпровідників TSMC отримала дозвіл на будівництво нового заводу з виробництва 3-нм чіпів в Південному тайванському науковому парку.

Компанія планує почати будівництво в другій половині 2020 року і в 2022 році приступити до серійного випуску 3-нм продукції, повідомляє Taiwan News.

Обов'язковою умовою для будівництва 3-нм заводу TSMC стане використання 20% електроенергії з відновлюваних джерел і повторного використання води в обсязі не менше 50% від добової потреби.

Відео дня

Оцінка впливу заводу на навколишнє середовище була прийнята місцевим Управлінням з охорони навколишнього середовища (EPA) 19 грудня, після того як були висловлені побоювання з приводу використання води і джерел енергії. Екологи побоюються, що новозбудований завод здатний вичерпати ресурси і викликати проблеми в регіоні.

Очікується, що TSMC інвестує в проект 600 млн тайванських доларів, а будівництво має розпочатися в 2022 році. Початок виробництва запланований на кінець 2022 року або початок 2023 року.

На тому ж місці TSMC також будує завод з виробництва 5-нм чіпів, який, як очікується, буде запущений наприкінці 2019 або початку 2020 року.

Додамо, що глава контрактного підрозділу компанії Samsung Electronics доктор Ес Юнг заявив на початку грудня 2018 року, що Samsung має намір запустити масове виробництво чіпів з використанням 3-нм техпроцесу в 2020 році. Раніше компанія Samsung офіційно повідомляла, що техпроцес з нормами 3 нм буде впроваджений в масове виробництво в 2021 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X