Селфі-доказ. Французька поліція буде шукати в Instagram неплатників податків

14 листопада 2018, 17:56

Франція збирається використовувати соціальні мережі в боротьбі з шахрайством. Держава буде вивчати Facebook, Instagram і Twitter для отримання подробиць про спосіб життя громадян.

Про рішення впровадити новий вид нагляду повідомив міністр бюджету Франції Геральд Дарманін, повідомляє France24.

Мета експериментального плану полягатиме у виявленні розбіжностей між оголошеним доходом громадянина і способом життя, який він демонструє в соціальних мережах. Подібний експеримент уже проходить у Великобританії.

Відео дня

"Податково-бюджетна адміністрація зможе побачити, що якщо у вас є численні селфі з розкішним автомобілем, в той час як у вас немає коштів для володіння, то, можливо, ваш кузен або ваша подруга надали його вам для фото, але, можливо, і ні", - сказав Дарманін в інтерв'ю французькому бізнес-телешоу Capital.

Однак система має свої недоліки: оскільки повноваження обмежені переглядом відкритих профілів соціальних мереж, ніщо не може бути переглянуто, якщо користувачі роблять свої облікові записи приватними. Також актуальним є питання про те, наскільки точно життя людей може бути відображене в соціальних мережах.

За даними Solidaires Finances Publiques, найбільшої профспілки, що представляє податкові органи Франції, ухилення від сплати податків коштувало французькому уряду приблизно в 80 мільярдів євро в 2017 році в порівнянні з 60 мільярдами в 2013 році.

Цей захід є частиною нового французького закону, який надає владі більше свободи використовувати онлайн-дані для придушення фіскального шахрайства. Законодавство також вимагає, щоб платформи, такі як Airbnb або Uber, надавали податковим органам доходи своїх користувачів.

У 2008 році митниця Великобританії запустила комп'ютерну систему під назвою Connect, яка дозволяє податковим органам збирати, аналізувати і зберігати величезну кількість особистих і комерційних даних, які можуть бути посиланнями на декларовані доходи платників податків для виявлення випадків потенційного шахрайства. З моменту своєї появи компанія Connect принесла 3 млрд фунтів стерлінгів у вигляді додаткових податкових надходжень.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X