Для смартфону і не тільки. У Південній Кореї представили невидимі сонячні панелі

25 січня 2021, 17:26

Вчені з Інчхонского національного університету в Південній Кореї розробили концепцію прозорих сонячних панелей, які можна вбудовувати у вікна, теплиці і навіть смартфони. Щоправда, до практичного застосування новинки доведеться почекати.

Завдяки прозорості цих панелей люди зможуть отримувати набагато більше сонячної енергії, ніж зараз. Сучасні сонячні панелі ставлять або на дахах або там, де вони не будуть заважати людям.

Відео дня

Корейську розробку, створену на основі діоксиду титану та оксиду нікелю, можна буде використовувати набагато частіше — ставити панелі замість вікон в будинку або як додаткове скло в смартфоні.

Проте, поки що рано замислюватися про зміну вікон. Технологія абсолютно нова, а коефіцієнт перетворення сонячного світла в енергію не перевищує 2,1%. Цього ледь вистачає, щоб невелика панель змогла живити мініатюрний електромотор. ККД звичайних сучасних панелей становить 16-19%.

Це вже не перша подібна розробка — ще в 2017 році подібні панелі представили дослідники з університету Мічигану. Правда, їх ККД було ще нижчим — близько 1%.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X