Як тобі таке, Ілон Маск? Росія оновить скандальну систему супутникового зв’язку «Гонець»

14 березня, 22:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Російський аналог Starlink вже встиг оскандалитися (Фото:Elon Musk\facebook)

Російський аналог Starlink вже встиг оскандалитися (Фото:Elon Musk\facebook)

Росії явно не дає спокою факт отримання Україною доступу до Starlink — глобальної супутникової системи, що забезпечує широкосмуговий доступ до інтернету.

10 березня Дмитро Рогозін, гендиректор Роскосмосу, заявив про рішення оновити багатофункціональну систему персонального супутникового зв'язку та передачі даних "Гонець".

Відео дня

«Обов'язково країні мати – такій країні як наша – незалежний, суверенний космічний інтернет. І, відповідно, наземне обладнання має бути максимально дешевим для того, щоб люди могли ним користуватися. Тоді ми невразливі. А зараз ми зазнаємо тиску і в цій сфері», - повідомив він на зустрічі з депутатами Держдуми.

Нині діюча система "Гонец-Д1М" надає зв'язок за рахунок 12 низькоорбітальних супутників. Передбачуваний апгрейд буде здійснено за допомогою ще шести апаратів.

Але є проблеми

Згідно із заявою представника компанії-оператора під час круглого столу «Місце супутникових технологій на ринку інтернету речей», російська супутникова система ніколи не окупиться.

«Супутникова система „Гонець 2.0“, я не думаю, що колись вона окупиться на 100%, насправді, але для нас, для Росії, для органів державної влади, для спецспоживачів „Гонець 2.0“ — це найважливіший стратегічний об'єкт буде , без якого досить важко… Для нас, для Російської Федерації, зробити „Марафон“ (супутникова система надання послуг інтернету речей — ред.), зробити „Гонець“ новий, який повністю закрив би цей ринок — це просто необхідність», — сказав він.

Ймовірно, створення цієї нерентабельної системи продиктоване бажанням не відставати від Заходу із його технологіями. А ще — звичайною для Росії тягою до розкрадання державних грошей. Історія супутникової системи почалася саме з цього, керівництво ВАТ Супутникова система "Гонець" звинувачувалося в розкраданні 350 млн. рублів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X