Революція в повітрі. Американські вчені створили новий тип літакового крила

2 квітня 2019, 15:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Массачусетський технологічний інститут та NASA представили абсолютно новий вид крила літака, який може змінити те, як проходить політ.

Дослідники стверджують, що нове крило може змінювати свою форму, щоб контролювати політ, пише Science Alert .

У статті, опублікованій в журналі "Розумні матеріали і конструкції" в понеділок, дослідники описують, як вони побудували крило літака з сотень ідентичних, легких кубоподібних конструкцій, скріплених болтами, а потім покритих тонким полімерним матеріалом.

Відео дня

Конструкція дозволяє крилу автоматично змінювати форму, пристосовуючись до будь-якої конфігурації, оптимальної для поточної фази польоту - з однією конфігурацією для зльоту, наприклад, і іншою для посадки.

За даними MIT, крило, яке дослідники створили й протестували, приблизно того ж розміру, що і на одномісному літаку, але кілька років тому вони вже продемонстрували здійсненність своєї конструкції з меншим крилом. Хоча, перша модель такого крила довжиною в 1 м була зібрана вручну.

Це нове крило не тільки показує, що концепція масштабується, але також демонструє новий виробничий процес, який скорочує час, необхідний для виготовлення кожної окремої конструкції, з декількох хвилин до всього лише 17 секунд.

"Дослідження показують перспективу зниження вартості і підвищення продуктивності для великих, легких і жорстких конструкцій. Найбільш перспективними в найближчому майбутньому є структурні застосування для дирижаблів і космічних конструкцій", - сказав дослідник конструкцій Aurora Flight Sciences Даніель Кемпбелл, який не брав участі в дослідженні.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X