Прозоре дерево. Вчені винайшли екоматеріал, який може замінити пластик

6 квітня 2019, 12:15

Вчені зі Швеції винайшли прозору деревину, яка зберігає свою міцність і здатність втримувати тепло.

Представники Королівського технологічного інституту у Стокгольмі презентували на зустрічі Американського хімічного товариства нову розробку - прозоре дерево, пише The Guardian.

Відео дня

Вчені використовували деревину бальзи і видалили її лігнін - речовину, що відповідає за міцність і забарвлення дерева. Замість лігніну, дослідники додали у пори бальзи акрил, що зберегло структуру дерева і буквально зробило його прозорим.

Оскільки акрил не є біорозкладаним і добре поглинає тепло - нове прозоре дерево планують використовувати як екологічно чистий матеріал для енергоефективних будинків, і замінити таким чином пластик, скло або навіть цемент.

"100 грам прозорого дерева може поглинути до 8 тис. Джоулів тепла. Це кількість тепла, яке одноватна лампа виробляє за дві години", - говорить одна з авторів розробки Селін Монтанари.

Нова деревина є напівпрозорою у звичайному стані, і стає повністю прозорою при нагріванні.

Розвиток такого біоматеріалу може допомогти відмовитися від використання матеріалів, що зроблені за допомогою викопного палива і збільшують рівень викидів вуглекислого газу у атмосферу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X