Прорив в медицині. В Ізраїлі надрукували живе серце на 3D-принтері
Дослідницька група з Тель-Авівського університету на чолі з професором Талем Двіром зуміла надрукувати на 3D-принтері живе пульсуюче людське серце.
Це означає, що в перспективі медики зможуть надрукувати будь-який орган для пересадки, повідомляє ізраїльський "9 канал".
Матеріалом для створення "біо-мотора" виступили жирові клітини пацієнта, які потім були перетворені на стовбурові клітини серцево-судинної м'язи і змішані з колоректальною тканиною.
Як відзначили вчені, надруковане серце за своїми розмірами можна порівняти з кролячим - всього близько 2,5 см. В цілому було надруковано 10 сердець. У найближчі місяці фахівці будуть перевіряти функціональність органів на тваринах.
У разі якщо експеримент завершиться успіхом, внесок ізраїльських вчених в розвиток медицини буде складно переоцінити - адже пацієнтам більше не доведеться чекати пересадки органів і приймати дорогі препарати, щоб запобігти їх відторгнення.
Як вважають самі розробники, вже протягом найближчих десяти років можна буде створити для пересадки будь-який орган, створений з урахуванням особливостей кожного пацієнта.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.