Маск нервово курить. Джефф Безос пропонує врятувати Землю за допомогою колонії на Місяці

11 травня 2019, 20:49

Засновник ракетобудівної компанії Blue Origin розкрив деталі плану колонізації Місяця. За його словами, люди повинні повернутися на супутник Землі в 2024-му.

Власник онлайн-магазину Amazon і найбагатша людина на планеті Джефф Безос приблизно 20 років вкладає гроші в своє хобі - приватну ракетобудівну компанію Blue Origin. Останні кілька років Безос заявляв, що обладнання його компанії допоможе вирішити головні сучасні проблеми людства на кшталт виснаження ресурсів Землі і забруднення нашої планети.

Відео дня

Донедавна засновник і керівник Blue Origin тільки висміював плани свого конкурента Ілона Маска з колонізації Марса і заявляв, що реальний шлях до переходу на новий тип цивілізації - це порятунок Землі від шкідливого виробництва за допомогою перенесення його на Місяць і поступове освоєння космосу.

"Ми хочемо вирушити в космос, щоб захистити цю планету. Ось чому компанія має назву Blue Origin: це блакитна планета, звідки ми родом. Але ми також не хочемо мати справу з цивілізацією стазиса, і це реальна проблема, якщо ми просто залишимося на цій планеті. Це довгострокове завдання", - говорив раніше Безос.

Днями мільярдер презентував детальніший план колонізації Місяця під час свого виступу у Вашингтоні. Зокрема, Джефф Безос презентував місячний посадковий модуль Blue Moon, який може за один раз перевезти 6,5 тонн корисного вантажу на Місяць, пише Popular Science.

Mark Wilson / Getty Images
Фото: Mark Wilson / Getty Images

Підприємець повторив, що люди виснажують Землю, що незабаром призведе до браку ресурсів на нашій планеті. За його словами, Місяць, який розташований зовсім поруч, є справжнім подарунком для нас.

У планах Blue Origin - відправка людей на Місяць вже в 2024-му. Цього разу мова піде не просто про космічну експедицію, а про те, щоб залишитися на супутнику Землі в довгостроковій перспективі і розвивати там інфраструктуру для життя і роботи мільйонів людей.

Сприяти цьому має і NASA: влада США також розповідала про плани з "повернення на Місяць". Кілька місяців тому віце-президент США Майк Пенс заявив про будівництво орбітальної станції навколо Місяця в тому ж 2024 році.

Як Blue Origin, так і NASA цікавить Південний полюс Місяця, оскільки, згідно з попередніми дослідженнями, там існує величезна кількість льоду, з якого можна робити водневе паливо для ракет.

У співпраці з NASA Blue Origin мають розробити спеціальний підйомний модуль, який буде встановлений безпосередньо на даху Blue Moon і зможе доправляти людей на майбутню місячну орбітальну станцію.

Поки в розпорядженні Blue Origin тільки багаторазова ракета-носій New Shepard, яка проводить останні тестові випробування і вже в кінці 2019-го має зробити перший політ, пілотований людьми.

SpaceNews
Фото: SpaceNews

До 2021-го компанія має розпочати тестові польоти важкої ракети New Glenn, яка і стане першою робочою конячкою для колонізації Місяця. Очікується, що New Glenn буде виводити до 45 тонн корисного вантажу на орбіту Землі, і вже звідти люди разом з обладнанням вирушать на Місяць.

Допомагати ракетам Безоса має і компанія SpaceX зі своїми Falcon Heavy, Starship і Falcon 9, які можуть взяти на борт ще більше вантажу.

Крім поступового перенесення важкого виробництва з Землі на Місяць і видобування місячних корисних копалин на кшталт платини і гелію-3, в стратегії Джеффа Безоса Місяць має стати першим відрізком нової космічної дороги, яку побудує людство для свого позаземного розвитку.

У поточних планах Blue Origin і NASA Місяць буде чимось на зразок першої позаземної станції (після МКС, звісно) для майбутніх польотів на Марс і досліджень далекого космосу.

Як пише Ars Technica, одна з кінцевих цілей Джеффа Безоса - створення штучних світів або так званих циліндрів О'Ніла, - космічних колоній, які існують незалежно від планет або супутників, мають свою гравітацію і атмосферу, а також можуть підтримувати життя до одного мільйона людей.

Ці циліндри названо на честь викладача Джеффа Безоса - професора Прінстонського університету Джерарда О'Ніла. Глава Blue Origin передбачає, що такі колонії можуть бути зроблені з корисних копалин астероїдів, будуть вільно переміщатися в космічному просторі зі своїм контрольованим кліматом, містами, фермами, горами і пляжами.

"Це як найкращий день на Мауї (острів на Гаваях. - Ред.) Протягом усього року. Ніякого дощу, ніяких землетрусів, люди захочуть жити тут", - каже Безос.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X