Програма для аналізу мовлення навчилася передбачати розвиток психозу

24 січня 2018, 12:29

Американські вчені використовували зразки мовлення підлітків з групи ризику розвитку психозу для навчання штучного інтелекту.

Після цього алгоритм з точністю 83% зміг передбачити появи цього стану, йдеться в статті Digital Journal.

Вченим з Дослідницького центру Томаса Уотсона вдалося виявити характерні для такого порушення мовлення семантичні і синтаксичні маркери: мінімальна семантична зв'язність, заплутаність оповідання, відхід від теми, зменшена довжина речень і скорочення використання вказівних займенників. Потім автори використовували ці дані для навчання класифікатора, який зможе визначити ймовірність подальшого розвитку психозу у людей в групі ризику.

Відео дня

Комп'ютерний аналіз дозволив передбачити, які молоді люди зіткнуться з психозом протягом двох років з точністю 83%. Це було продемонстровано з використанням двох незалежних груп молодих людей, які, на думку лікарів, схильні до ризику психозу.

У дослідженні розглядалися стенограми з інтерв'ю, проведених з молодими людьми з групи ризику з двох різних вибірок. Одна група складалася з 34 молодих жителів Нью-Йорка, в іншій було 59 підлітків з Каліфорнії. Їхнє мовлення було проаналізовано за допомогою комп'ютерного розгортання автоматизованих методів обробки природної мови.

Зразки усного мовлення розбили на токени, привласнили їм теги частин мови, а також побудували семантичні вектори, що вказують на смислову схожість двох найпоширеніших один з одним слів.

"Результати цього дослідження цікаві, тому що ця технологія може поліпшити прогноз психозу і зрештою допомогти нам запобігти психозам, допомагаючи дослідникам розробити нові методи терапії", - розповідає провідний автор дослідження Черіл Коркоран.

В майбутньому автори планують випробувати метод визначення ймовірності початку психозу на великій вибірці, а також спробувати адаптувати його для інших мов крім англійської. Відзначається, що запропонований вченими метод може бути використаний для того, щоб попереджати про загострення психічних захворювань.

Раніше НВ повідомляло, що данські вчені розробили нейронну мережу Corti Signal, яка відстежує найменші сигнали для діагностики серцевого нападу. Новий штучний інтелект орієнтується на такі прояви інфарктів, які більшість операторів швидкої просто не можуть відстежити.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X