Смачного. У США дозволили вирощування лосося-ГМО

11 березня 2019, 12:03

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) зняло заборону, яка заважала вирощуванню генномодифікованої риби.

Тепер компанія AquaBounty може вирощувати лосося зі зміненим генотипом на підприємстві в Індіані, повідомляє AP

Різновид риби, який назвали AquAdvantage, - це атлантичний лосось, модифікований ДНК інших видів риб для швидкого зростання, що, за словами компанії, допоможе задовольнити зростаючий попит на тваринний білок і одночасно знизити витрати.

Відео дня

Після змін ДНК риби, які зазвичай ростуть тільки навесні і влітку, продовжують набирати масу круглий рік. На кінцеві розміри і поживність риби ці маніпуляції не впливають, зате помітно скорочують час, необхідний для розведення. Генетично модифікований лосось вирощують в акваріумах і стерилізують самок, щоб риби не потрапили в дику природу.

Генеральний директор AquaBounty Сільвія Вульф заявила, що компанія розраховує отримати остаточну сертифікацію для свого зростаючого підприємства в Олбані, штат Індіана, в найближчі тижні. За її словами, ікра лосося може бути відправлена ​​з науково-дослідного центру компанії в Канаді, і особини лосося виростуть приблизно через 18 місяців.

Чиновники FDA відзначили, що цей лосось уже пройшов перевірку безпеки. Рішення прийнято, незважаючи на позов, який був поданий коаліцією споживчих, екологічних та рибальських груп.

"Ми вважаємо, що в нашому випадку засоби правового захисту зупинять продаж риби до того, як її виростять", - сказав Джордж Кімбрелл, юридичний директор Центру з безпеки харчових продуктів, однієї з груп, які звернулися до суду на FDA.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X