Працює. Апарат InSight встановив перший інструмент на Марсі

20 грудня 2018, 15:26

Космічний апарат InSight розмістив свій сейсмометр на Марсі 19 грудня 2018 року. Вперше науковий прилад був поміщений на поверхню іншої планети.

Інженери NASA вже отримали знімок сейсмометра на марсіанському грунті, повідомляється на офіційному сайті місії.

У вівторок, 18 грудня, інженери InSight відправили команди на космічний корабель. У середу, 19 грудня, сейсмометр був обережно поміщений на землю безпосередньо перед посадковим пристроєм, приблизно на відстані 1,63 метра.

Відео дня

"Графік роботи InSight на Марсі виявився краще, ніж ми сподівалися. Безпечне розташування сейсмометра на землі - це приголомшливий різдвяний подарунок", - сказав керівник проекту InSight Том Хоффман, який працює в Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені.

"Розгортання сейсмометра так само важливо, як і посадка InSight на Марсі. Сейсмометр є пріоритетним інструментом в InSight: він нам потрібен для того, щоб виконати близько трьох чвертей наших наукових завдань", - сказав головний дослідник InSight Брюс Банердт.

Для розгортання сейсмометра інженери спочатку повинні були перевірити роботизований маніпулятор, який піднімає і поміщає інструменти InSight на марсіанську поверхню, що працює належним чином. Інженери перевірили команди для посадкового апарата, переконавшись, що модель на випробувальному стенді в JPL розгорнула прилади точно так, як передбачалося. Вченим також довелося проаналізувати знімки марсіанської місцевості навколо посадкового апарата, щоб з'ясувати найкращі місця для розміщення інструментів.

У найближчі дні команда InSight буде працювати над вирівнюванням сейсмометра, який зараз нахилений приблизно на 2-3 градуси. Перші наукові дані сейсмометра повинні почати надходити назад на Землю після того, як сейсмометр виявиться в правильному положенні.

На даний момент команда зосереджується на тому, щоб отримати перші біти сейсмічних даних з поверхні Марса. Це повинно відбутися в січні 2019 року.

"Ми з нетерпінням чекаємо можливості випити шампанського, коли почнемо отримувати дані з сейсмометра InSight на місці. У мене є пляшка, готова до цього випадку", - додав Банердт.

Додамо, старт місії InSight (Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport) відбувся 5 травня 2018 року. Її основним завданням є дослідження внутрішньої будови Марса і геологічних процесів в його надрах. Посадка на поверхню Червоної планети сталася 26 листопада 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X