Пожартував? Маск повідомив пароль від глобального інтернету

26 лютого 2018, 14:28

Засновник SpaceX Ілон Маск "випадково" назвав пароль від свого майбутнього глобального супутникового інтернету, який поки складається з двох апаратів.

Маск поділився паролем для доступу до інтернету нового покоління "тільки" зі своїми передплатниками, яких налічується близько 20 мільйонів, повідомляє The Register.

"Нікому не кажіть, але пароль від wi-fi - "марсіани", - написав Маск в своєму блозі незабаром після запуску Falcon 9 з супутниками.

Відео дня

Супутники, які отримали імена Tintin A і Tintin B почали мовлення в п'ятницю, 23 лютого. Своє перше повідомлення "Hello, World!" апарати передали під час польоту над Лос-Анджелесом.

Нагадаємо, 22 лютого компанія SpaceX здійснила запуск ракети-носія Falcon 9 з супутниками для роздачі інтернету Microsat 2a і Microsat 2b зі стартового майданчика в Каліфорнії. Компанія не прокоментувала запуск прототипів публічно, але вони згадуються в документах SpaceX, які подані у Федеральну комісію з зв'язку.

Інтернет на основі подібних супутників, за задумом Маска, буде доступний по всій земній кулі. Сам доступ буде безкоштовним, але користувачеві буде потрібен термінал, який буде коштувати від $100 до $300.

Читайте також: Чи не Марсом єдиним. Навіщо насправді Ілон Маск рветься в космос

Додамо, що супутниковий інтернет від Маска з'явиться ще нескоро. За оцінками проекту "Альфа Центавра", якщо SpaceX вдасться вийти на 40 успішних пусків на рік і компанія буде займатися тільки мережею Starlink (що неможливо в принципі), ми побачимо на орбіті робоче угруповання не раніше ніж через 4 роки. Таким чином повноцінної роботи системи варто очікувати до 2025 року.

Справа в тому, що SpaceX фізично не може запустити за один раз більше десяти таких апаратів: їхні габарити становлять 4 x 1,8 x 1,2 метра, отже, все угруповання з 4425 супутників потребує більш ніж 400 запусків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X