Позаземне життя. Китайські вчені виростили на Місяці насінину бавовни

15 січня 2019, 13:03

На зворотному боці Місяця проросла перша з насінин, які були доставлені туди китайським зондом Чан'е-4.

Так почався експеримент китайських вчених зі створення міні-біосфери на супутнику Землі, повідомляє агентство Сіньхуа .

Зонд Чан'е-4 містив насіння бавовни, рапсу, картоплі і арабидопсісу, а також яйця плодової мухи і деякі дріжджі. Це повинно було, на думку вчених з університету Чунцина, сформувати просту міні-біосферу.

Відео дня

Насіння знаходиться в спеціальному герметичному контейнері, встановленому в посадочній платформі. Всередині контейнера є невелика камера. Зображення, надіслані зондом, показали, що паросток бавовни добре виріс, хоча інші рослини поки не зійшли.

Китайська автоматична міжпланетна станція Чан'е-4 була запущена 7 грудня 2018 року, а успішну посадку на поверхню Місяця зробила 3 січня. Станція стала першим в історії апаратом, який здійснив м'яку посадку на зворотню сторону природного супутника Землі.

Додамо, що Китай продовжить розвивати програму місячних досліджень, і запуск космічного апарату Чан'е-5 буде в кінці 2019 року або на початку 2020. Про це заявив заступник голови Державного космічного управління Китаю У Яньхуа.

За його словами, Китай запустить зонди Чан'е-6 і Чан'е-7 з метою дослідження Місяця в полярних районах і повернення грунту в регіоні Південного полюса. Крім того, Китай до 2030 року запустить програму дослідження Марса, астероїдів і Юпітера.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X