Позаземне життя. Китайські вчені виростили на Місяці насінину бавовни
На зворотному боці Місяця проросла перша з насінин, які були доставлені туди китайським зондом Чан'е-4.
Так почався експеримент китайських вчених зі створення міні-біосфери на супутнику Землі, повідомляє агентство Сіньхуа .
Зонд Чан'е-4 містив насіння бавовни, рапсу, картоплі і арабидопсісу, а також яйця плодової мухи і деякі дріжджі. Це повинно було, на думку вчених з університету Чунцина, сформувати просту міні-біосферу.
Насіння знаходиться в спеціальному герметичному контейнері, встановленому в посадочній платформі. Всередині контейнера є невелика камера. Зображення, надіслані зондом, показали, що паросток бавовни добре виріс, хоча інші рослини поки не зійшли.
Китайська автоматична міжпланетна станція Чан'е-4 була запущена 7 грудня 2018 року, а успішну посадку на поверхню Місяця зробила 3 січня. Станція стала першим в історії апаратом, який здійснив м'яку посадку на зворотню сторону природного супутника Землі.
Додамо, що Китай продовжить розвивати програму місячних досліджень, і запуск космічного апарату Чан'е-5 буде в кінці 2019 року або на початку 2020. Про це заявив заступник голови Державного космічного управління Китаю У Яньхуа.
За його словами, Китай запустить зонди Чан'е-6 і Чан'е-7 з метою дослідження Місяця в полярних районах і повернення грунту в регіоні Південного полюса. Крім того, Китай до 2030 року запустить програму дослідження Марса, астероїдів і Юпітера.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.