Втратили. Перший ступінь ракети Falcon Heavy потонув під час транспортування

16 квітня 2019, 11:02

SpaceX успішно посадила центральний перший ступінь Falcon Heavy, але деталь випадково впала в океан під час перевезення до узбережжя Флориди.

Компанія звинуватила у втраті неспокійне море, пише The Verge .

"У вихідні через суворі морські умови команда відновлення SpaceX не змогла убезпечити центральний підсилювач ядра під час свого зворотного рейсу в Порт Канаверал", - йдеться в заяві SpaceX.

Відео дня

"У міру погіршення погодних умов ракета-носій почала переміщатися і в кінцевому підсумку не змогла залишатися у вертикальному положенні. Хоча ми сподівалися повернути ступінь в цілості й схоронності, безпека нашої команди завжди має пріоритет. Ми не очікуємо, що майбутні місії будуть порушені", - додали інженери.

Центральний ступінь Falcon Heavy є модернізованою версією носія Falcon 9 - одного з трьох, які використовуються в ракеті надважкого класу. Саме даний ступінь успішно відпрацював 12 квітня, вивівши на геостаціонарну орбіту новий телекомунікаційний супутник Arabsat 6A, що належить Саудівській Аравії в рамках першого комерційного запуску Falcon Heavy.

Незабаром після старту в минулу п'ятницю всі три ступеня (центральний і два бічних) успішно приземлилися назад. Бічні прискорювачі здійснили синхронну посадку на мисі Канаверал, центральний - приземлився на плавучу платформу Of Course I Still Love You.

На баржі є спеціальний робот Octagrabber, який має стійко фіксувати прискорювач після посадки. Але оскільки основний ступінь Falcon Heavy є модифікацією Falcon 9, його конфігурація дещо відрізняється від ступеня звичайної Falcon 9, тому робот не зміг зафіксувати прискорювач на баржі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X