Порох не потрібен. Турецька армія випробувала електромагнітну зброю

3 квітня 2019, 13:09

Турецьке оборонне відомство показало випробування новітньої електромагнітної рейкової гармати під назвою Şahi 209 Block II.

Нова гармата використовує електромагнітну енергію замість пороху для просування 35-мм снарядів, повідомляє профільне видання fighterjetsworld.com.

Рейкова електромагнітна гармата - це пристрій, в якому для додання початкової швидкості снаряду використовується магнітне поле. Блок Şahi 209 Block II має імпульсне джерело постійного струму потужністю 10 мегаджоулей. "Рейлган" здатний вразити ціль на 31 милю, тобто близько 50 км.

Відео дня

Гармата з довжиною ствола сім метрів отримала вельми скромні боєприпаси, діаметром 35 мм. Передбачається, що такі системи з можливістю розігнати снаряд до гіперзвукової швидкості замінять порохові гармати ППО.

Сама гармата складається з двох паралельних металевих рейок. На одному кінці ці рейки з'єднані з джерелом електроживлення, щоб утворити казенну частину гармати. Потім, якщо снаряд, що проводить, вставлений між рейками, він замикає ланцюг. Електрони течуть від негативної клеми джерела живлення вгору по негативній шині, через снаряд і вниз по позитивної шині, назад до джерела живлення.

На відео нижче видно утворення плазми при пострілі. Відзначається, що плазма зі швидкістю 50-100 км / год. діє на снаряд, як своєрідний потужний реактивний струмінь.

За результатами випробувань Şahi 209 Block II виявився приблизно в 10 разів потужніше від попередньої версії того ж рельсотрона - Block I.

Система електромагнітного пуску здатні розвивати всього кілька країн. Туреччина стала четвертою країною, де були проведені випробування такого типу зброї. Свої рельсотрони також розробляють США, Китай і Росія.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X