Перешкодити поліції. Apple патентує новий метод шифрування даних

13 березня 2019, 15:01

Компанія Apple подала патентну заявку на новий метод шифрування даних, який ускладнить отримання конфіденційної інформації.

Патент описує технологію, яка не дозволить будь-якому пристрою відстежити IMSI (міжнародний ідентифікатор мобільного абонента), повідомляє MacTrast .

Гігант виробництва смартфонів запатентував спосіб шифрування мобільних сигналів, які передаються між телефонами користувачів і мобільними вишками, щоб захистити користувачів від очей влади.

Відео дня

Apple має намір зробити так, щоб дані про факт здійснення дзвінка не знаходились у відкритому доступі, а передавалися тільки між пристроями, які беруть участь в розмові.

Нововведення може перешкодити використанню пристроїв Stingray, які діють як щогли для мобільних телефонів. Ці пристрої можуть відстежувати місце розташування користувачів або навіть прослуховувати особисті дзвінки. Їх також іноді називають ловцями IMSI. Відомо, що поліція Великобританії використовує їх, але не зовсім ясно, як часто.

Використання цих пристроїв є спірним - вони не тільки стежать за телефонами підозрюваних, але вони також збирають особисті дані мільйонів інших пристроїв в процесі роботи. Це можна розглядати як порушення недоторканності приватного життя.

Однак код Apple не буде повністю маскувати вміст повідомлення. Швидше буде складніше відстежити, з якого пристрою надійшли конкретне повідомлення або дзвінок. При цьому, урядові служби неодноразово заявляли, що шифрування дозволить терористам планувати атаки, залишаючись непоміченими.

Тім Кук, генеральний директор Apple, захистив шифрування, заявивши, що воно просто "захищає громадськість". До цих пір неясно, чи буде новий опублікований патент Apple реалізований в майбутньої технології.

Показати ще новини
Радіо НВ
X