Поки не відлетів. Китайські вчені відправлять зонд до квазісупутника Землі
Китайське національне космічне управління готує амбітну місію з вивчення нового квазісупутника Землі - астероїда 2016 HO3 і комети 133P.
Китай планує співпрацювати з іншими країнами світу в спільному дослідженні астероїда і комети, повідомляє агентство Сіньхуа .
Місія буде включати в себе зондування навколоземного астероїда 2016HO3 і комети 133P, уточнив керівник центру Лю Цзічжун. За його словами, в ході реалізації проекту Китай буде використовувати наукові прилади зарубіжної розробки.
"Місія по дослідженню астероїдів зараз знаходиться на стадії розробки, місія має на увазі, що в ході одного запуску планується здійснити обліт астероїда, посадку на його поверхню, збір зразків і передачу їх на Землю в повернутому модулі", - повідомив Лю Цзічжун.
В ході десятирічної місії до навколоземного астероїда 2016 HO3 буде запущений зонд, який збере зразки небесного тіла. Після цього космічний апарат планується повернути на навколоземну орбіту, де він розділиться надвоє. Капсула з зібраними зразками повернеться на поверхню Землі, а окремий модуль наблизиться до комети 133P і вийде на її орбіту.
Додамо, астероїд 2016 HO3 був виявлений 27 квітня 2016 року. Він є найкращим і найбільш стабільним на сьогодні прикладом постійного квазісупутника Землі. Максимально віддаляється від Землі на 100 відстаней між планетою і Місяцем, а мінімально - на 38 відстаней. Очікується, що астероїд залишиться квазісупутником мільйон років або навіть більше.
Квазісупутник - об'єкт, що знаходиться в орбітальному резонансі 1: 1 з планетою, що дозволяє йому залишатися поблизу планети впродовж багатьох орбітальних періодів. На відміну від справжнього супутника, орбіта квазісупутника нестабільна. Через деякий час взаємні рухи планети і квазісупутника переходить до інших форм орбітального резонансу і об'єкти розходяться.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.