Ще не мамонт. Вчені збираються клонувати вимерлих коней

10 квітня 2019, 17:05

Корейські вчені впевнені, що зможуть клонувати вимерлі види коней з ДНК, які витягнуть з тіла лоша коня Черського, який помер 42 тис. років тому.

Коли лоша померло, йому було не більше двох тижнів, і воно було збережений у вічній мерзлоті Сибіру протягом 42 170 років, повідомляє Daily Mail .

Експерти стверджують, що світло-руде лоша - не старше двох тижнів - зберігалося в майже ідеальному стані у вічній мерзлоті Сибіру протягом 42 170 років. Після кількох місяців інтенсивної роботи із замороженим молодим конем об'єднана російсько-південнокорейська дослідницька група з оптимізмом дивиться на те, що вони отримають клітини, які потрібні для спроби клонувати вимерлого морозостійкого коня Черського, який зник близько 4000 років тому.

Відео дня

"Дослідники впевнені в успіху цього проекту. Спроби триватимуть до кінця квітня цього року", - сказало джерело в Північно-Східному федеральному університеті в Якутську - найхолоднішому місті в світі, де проводяться роботи.

Робота настільки просунулася вперед, що команда, як повідомляється, вже вибирає мати для історичної ролі народження стародавнього коня.

Міжнародну дослідницьку групу очолює південнокорейський експерт з клонування професор Хванг Ву Сук, який також бере активну участь в зусиллях по використанню останків шерстистих мамонтів, що зберігаються у вічній мерзлоті, для повернення гігантів до життя.

Раніше НВ повідомляло, що вчені з Північно-Східного федерального університету і японського Університету Кіндай виявили в Верхоянському районі останки мамонта з м'якими тканинами і шерстю . Розкопки проходили в місцевості Юнюген, яка на сьогодні є одним з найбільш перспективних "мамонтових кладовищ" в Якутії як за кількістю кісткових залишків, так і за найбільш повним видовим складом викопних тварин пізнього плейстоцену.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X