Майже фантастика. Швейцарські вчені застосували голографічні технології для шифрування інформації

6 травня 2019, 12:02

Дослідники з Федеральної політехнічної школи Лозанни знайшли спосіб застосувати голограми в створенні квантового комп'ютера.

Команда скористалася квантовою природою взаємодії між електронами і світлом, щоб розділити промені з точки зору енергії, повідомляє Engadget .

Існуючі методи для вивчення світла і вилучення тривимірної інформації за своєю природою обмежені розміром довжин хвиль. Швейцарським вченим вдалося визначити, як світло поводиться за межами довжини хвиль, відкриваючи двері для кодування квантових даних в голографічному світловому патерні.

Відео дня

Це дозволяє значно підвищити роздільну здатність, яке може включати навіть голографічні фільми зі швидко рухомими об'єктами.

Ця ідея знаходиться на ранній стадії розвитку, і про використання технології в квантових комп'ютерах не буде йтися ще довго. Проте, це натякає на майбутнє, де ви могли б мати безпечні, але невеликі квантові процесори.

Квантовим комп'ютером називають обчислювальну систему, побудовану на основі квантової фізики. На відміну від звичайних комп'ютерів, в яких обчислювальна одиниця біт може мати лише одне з двох значень (0 або 1), в квантовому комп'ютері використовуються кубіти, кожен з яких може одночасно бути і нулем і одиницею.

Простіше кажучи, квантовий комп'ютер відпочатку могутніше, ніж звичайний, завдяки самій своїй архітектурі.

Проекти квантових комп'ютерів вже є у великих компаній на кшталт Google і IBM, але їм вдалося реалізувати квантові стани тільки на частки секунди і цього явно недостатньо, щоб перевершити обчислювальні потужності класичних комп'ютерів. Існуючі квантові комп'ютери, як правило, представляють собою гігантські пристрої розміром з кімнату.

Показати ще новини
Радіо НВ
X