За власним бажанням. Нейронна мережа IBM навчилася визначати, коли люди хочуть звільнитися з роботи

9 квітня 2019, 10:02

Американський техногігант IBM заявив про технологію штучного інтелекту, яка може визначити, коли співробітники захочуть звільнитися з роботи з точністю до 95%.

Одна з найбільших світових IT-корпорацій IBM заявила про власну систему штучного інтелекту (ШІ), яка допомагає контролювати плинність персоналу всередині компанії, пише CNBC.

Відео дня

Генеральний керівник IBM Джині Рометті заявила, що ШІ-технологія визначає, коли працівники захочуть звільнитися з роботи з точністю до 95%.

Компанія запатентувала так звану "програму прогнозування втрати кадрів", яка аналізує дані про працівників і допомагає менеджерам знизити рівень плинності персоналу та запобігти звільненням завчасно.

Рометті каже, що з моменту впровадження цієї нейронної мережі IBM вдалося зберегти близько $300 млн і скоротити відділ кадрів компанії на %30. За словами гендиректора IBM, ШІ-система може краще ніж люди визначати професійні здібності працівників і аналізувати їх кар'єрне зростання.

"ШІ змінить всі професії, як тільки такі системи будуть впроваджені в робочий процес. Так, деякі позиції будуть замінені, але це не головне. Йдеться про те, щоб змусити людей працювати на перетині цього", - пояснює Джині Рометті.

CNBC пише, що IBM використовує нові ШІ-технології як всередині компанії, так і пропонує їх для інших клієнтів.

Нагадаємо, на минулорічному Всесвітньому економічному форумі в Китаї презентували звіт про майбутнє працевлаштування. Автори роботи опитали 313 керівників провідних компаній, які надають близько 15 млн робочих місць по всьому світу.

Ключовим прогнозом стало те, що вже до 2022-го люди займуть всього 58% на ринку праці, інші ж 42% роботи ляжуть на плечі машин і автоматизованої техніки. У звіті говориться, що зараз роботи вже виконують майже третину від усіх виробничих завдань, а після 2025 го вони й зовсім витіснять людину і стануть головною робочою силою світу.

Незважаючи на те, що в найближчі три роки кількість машин у всіх індустріях має суттєво зрости, - роботи візьмуть на себе тільки 75 млн основних рутинних занять, і створять натомість 133 млн нових робочих місць, з якими зможе впоратися тільки людина.

Замість офісних співробітників, клерків, секретарів, бухгалтерів, аудиторів, поштових службовців і всіх, хто відповідає за збирання і обробку даних, на ринку працевлаштування зростає попит на аналітиків даних і вчених, фахівців з машинного навчання і штучного інтелекту, розробників програмного забезпечення і застосунків, експертів з маркетингу, продажів, big data і IT-сервісів.

"Розуміння того, в яких професіях зростає потреба, - а в яких падає, має стати відправною точкою для політиків, освітніх систем і роботодавців, щоб перевести працівників по всьому світу на позиції і навички завтрашнього дня. Щоб допомогти людям підключитися до економічних можливостей на індивідуальному рівні, важливо відображати і розуміти сьогоднішню глобальну динаміку ринку праці", - говорив на форумі в Китаї один із засновників соцмережі для професійної комунікації Linkedin Аллен Блю.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X