Плавуча Троєщина. У Гонконзі побудують величезні штучні острови для вирішення житлової проблеми
Влада Гонконгу запропонувала грандіозний план зі зведення штучних островів для вирішення житлової проблеми міста.
Проте, проект Lantau Tomorrow Vision вже піддався критиці з боку ряду сторін через екологічні проблем і значний кошторис в $ 79,5 млрд, пише CNN .
Розкриваючи запропонований бюджет, міністр розвитку Майкл Вонг заявив, що проект був необхідний через "серйозну нестачу землі" в Гонконзі. Для цього, за словами Вонга, близько 1000 гектарів землі буде відновлено біля Лантау, найбільшого острова в Гонконзі, де розташований міський аеропорт. Це може бути використано для будівництва до 260 000 квартир, з яких 70% будуть зарезервовані для державного житла.
Для порівняння, острів Пальма Джумейра в Дубаї, також створений в результаті меліорації, має площу близько 560 га.
Гонконг є одним з найбільш густонаселених місць на планеті, і ціни на житло давно перевершили доступність для більшості жителів міста. Великі обсяги землі, що знаходяться в резерві забудовників, попит на житло з боку материкових китайських інвесторів і відносно низький обсяг державного житла в порівнянні з приватним орендним житлом посилив проблему.
У своїй заяві представники Грінпіс Гонконг розкритикували урядовий план за те, що він випустив з уваги те, що, за їхніми словами, було дешевшим і менш шкідливим для навколишнього середовища вирішенням проблеми нестачі землі, в тому числі забудову землі, яка раніше використовувалася для промислових майданчиків.
"У порівнянні з рекультивацією, розробка ділянок для родовищ має більш високу суспільну підтримку і при цьому обходиться дешевше", - сказав учасник кампанії Грінпіс Енді Чу.
За даними Всесвітнього фонду дикої природи, в даний час є 1200 гектарів незабудованих ділянок, які можуть бути зайняті під державне житло, що перевищує кількість земель, які будуть створені в рамках проекту Лантау.
У свою чергу, група Save Lantau звинуватила уряд на чолі з головним виконавчим директором Керрі Лем, що воно ігнорує громадську думку з цього питання і наполягає на меліорації за рахунок альтернативних рішень. Вказуючи на супутні витрати, такі як розвиток транспорту та іншої інфраструктури, група підрахувала, що загальні витрати можуть збільшитися вдвічі в порівнянні з пропонованим урядом бюджетом.
"Це буде найдорожчий, складний і найбільш ризикований інфраструктурний проект в історії Гонконгу", - йдеться в заяві групи по раніше анонсованому проекту плану.
У той час як частина плану буде включати природоохоронний фонд у розмірі $ 127 млн, екологічні групи висловили серйозну заклопотаність з приводу потенційного впливу величезного проекту по рекультивації на місцеві види, зокрема на зникаючого рожевого дельфіна.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.