Плавуча Троєщина. У Гонконзі побудують величезні штучні острови для вирішення житлової проблеми

20 березня 2019, 22:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Влада Гонконгу запропонувала грандіозний план зі зведення штучних островів для вирішення житлової проблеми міста.

Проте, проект Lantau Tomorrow Vision вже піддався критиці з боку ряду сторін через екологічні проблем і значний кошторис в $ 79,5 млрд, пише CNN .

Розкриваючи запропонований бюджет, міністр розвитку Майкл Вонг заявив, що проект був необхідний через "серйозну нестачу землі" в Гонконзі. Для цього, за словами Вонга, близько 1000 гектарів землі буде відновлено біля Лантау, найбільшого острова в Гонконзі, де розташований міський аеропорт. Це може бути використано для будівництва до 260 000 квартир, з яких 70% будуть зарезервовані для державного житла.

Відео дня

Для порівняння, острів Пальма Джумейра в Дубаї, також створений в результаті меліорації, має площу близько 560 га.

Гонконг є одним з найбільш густонаселених місць на планеті, і ціни на житло давно перевершили доступність для більшості жителів міста. Великі обсяги землі, що знаходяться в резерві забудовників, попит на житло з боку материкових китайських інвесторів і відносно низький обсяг державного житла в порівнянні з приватним орендним житлом посилив проблему.

У своїй заяві представники Грінпіс Гонконг розкритикували урядовий план за те, що він випустив з уваги те, що, за їхніми словами, було дешевшим і менш шкідливим для навколишнього середовища вирішенням проблеми нестачі землі, в тому числі забудову землі, яка раніше використовувалася для промислових майданчиків.

"У порівнянні з рекультивацією, розробка ділянок для родовищ має більш високу суспільну підтримку і при цьому обходиться дешевше", - сказав учасник кампанії Грінпіс Енді Чу.

За даними Всесвітнього фонду дикої природи, в даний час є 1200 гектарів незабудованих ділянок, які можуть бути зайняті під державне житло, що перевищує кількість земель, які будуть створені в рамках проекту Лантау.

У свою чергу, група Save Lantau звинуватила уряд на чолі з головним виконавчим директором Керрі Лем, що воно ігнорує громадську думку з цього питання і наполягає на меліорації за рахунок альтернативних рішень. Вказуючи на супутні витрати, такі як розвиток транспорту та іншої інфраструктури, група підрахувала, що загальні витрати можуть збільшитися вдвічі в порівнянні з пропонованим урядом бюджетом.

"Це буде найдорожчий, складний і найбільш ризикований інфраструктурний проект в історії Гонконгу", - йдеться в заяві групи по раніше анонсованому проекту плану.

У той час як частина плану буде включати природоохоронний фонд у розмірі $ 127 млн, екологічні групи висловили серйозну заклопотаність з приводу потенційного впливу величезного проекту по рекультивації на місцеві види, зокрема на зникаючого рожевого дельфіна.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X