Морська чистота. Вчені створили біопластик з риб’ячого жиру
Канадські хіміки створили екологічно чисту форму поліуретану з рибних відходів: кісток, шкіри, голови та кишок. Головний плюс нового виду пластику — він швидко розкладається.
Поліуретан — це універсальний вид пластику, з яким ми стикаємося практично щодня: одяг, упаковка харчових продуктів, автомобільні покришки, побутова техніка, будматеріали та багато іншого. Такий пластик досить токсичний як під час виробництва, так і під час свого дуже тривалого розкладання, особливо без належної обробки.
Зараз для створення поліуретанів використовуються поліоли і ізоцианатів, які отримують з сирої нафти. Другі є особливо токсичним матеріалом — вони виробляються з газу фосгену, який під час Першої світової війни використовувався як хімічна зброя.
Канадські хіміки з Меморіального університету Ньюфаундленду замінили небезпечний матеріал риб'ячим жиром, пише The Academic Times, причому один грам відходів дає два грами биопластика.
Головний плюс нового виду поліуретану — він швидко розкладається. Вчені планують провести додаткові дослідження, щоб точніше вивчити його вплив на навколишнє середовище.
Більшість звичайних пластиків розкладаються протягом багатьох років — іноді рахунок йде на століття. Поліуретан на основі риб'ячого жиру починає розкладатися приблизно через два тижні після створення, що робить його ідеальним варіантом для упаковки товарів. Під час одного з експериментів дослідники помітили, що на пластиці, який лежав в розчині близько місяця, з'явилася цвіль.
Також біопластик має пройти ряд випробувань на міцність, перш ніж вчені зможуть співпрацювати з потенційними покупцями. Зараз вчені шукають партнерів, які зможуть поставити їм достатню кількість риб'ячого жиру — а його потрібно дуже багато.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.