Пожужжімо? П'ять революційних сфер застосування дронів

26 квітня 2018, 07:02

Літаючі камери миттєво стали частиною людського побуту. Але мало хто знає, що крім красивих відеороликів, ці роботи роблять багато корисної роботи.

Слово «безпілотник», яке масово увійшло в наше життя в останні пару років, насправді бере початок ще у середні XIX століття.

Тоді, під час бомбардування Венеції, були використані безпілотні повітряні кулі, які автоматично скидали бомби над повстанцями. Хоч і вражаючий ефект був мінімальним, але цією технологією зацікавилися та почали розвивати.

Відео дня

Сьогодні ж, після досвіду кількох світових війн та сотень збройних конфліктів по всьому світі, безпілотна бойова техніка стала одним із найефективніших видів зброї.

Починаючи від дронів-винищувачів, які можуть знищувати цілі військові бази противників, дозволяючи при цьому своєму оператору перебувати у безпечному місці, та закінчуючи дронамі-розвідниками типу Стелс, які можуть здійснювати автоматичний зліт/посадку, навіть на палубу авіаносця.

Безпілотник X-47B здійснює дозаправку у повітрі, фото: navy.mil

Але було б дещо абсурдно захоплюватися та вважати найвищим світовим надбанням машини для вбивства. Тому деякі винахідники і компанії придумали сучасній технології більш корисне та мирне застосування.

НВ зібрало п'ять найцікавіших розробок з дронами

«Доставка, яка врятує світ»

Вже сьогодні міжнародні компанії, що займаються експрес-перевезеннями, по типу Amazon, Google, UPS, DHL та інших, експериментують над доставкою посилок за допомогою дронів.

Дрон-постачальник від Amazon, фото: Amazon.com

У нещодавно опублікованій статті вчені описали, що масово використовуючи дрони для доставки посилок, замість великих дизельних вантажівок, можна істотно знизити споживання енергії та змінити ситуацію з парниковим ефектом та глобальними змінами у кліматі.

Але, на жаль, поки ця технологія є «зеленою» лише на папері. Адже зараз сучасна наземна доставка в рази ефективніше та дешевше. А коли перевізники піднімуть у повітря сотні тисяч маленьких дронів для доставки легких вантажів, - це буде вимагати колосальних ресурсів на виробництво та експлуатацію.

Можливо, електровантажівка Тесла увійде в наше життя набагато швидше, ніж безпілотні кур'єри.

Дрон - швидка допомога

У більшості країн по всьому світу цивільні дрони мають обмеження, та можуть літати лише на відстань до 300 метрів та висоту не більше 120 метрів.

Але в Ірландії недавно запропонували проект на шість мільйонів євро, мета якого - змінити прийняті світові стандарти для подальшого розвитку дронів у комерційній сфері, зборі інформації та дослідницьких роботах.

Зокрема, збільшити дальність польотів дронів пропонують для надання медичної допомоги на воді та у інших важкодоступних місцях.

У ірландській береговій охорони впевнені, що дрони допоможуть збирати інформацію про берегову лінію, та навіть брати участь в пошукових та рятувальних операціях.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Кіберагрономія

Техаські фермери не відстають від сучасного світу і також вирішили використовувати дрони у своїй повсякденній роботі. На півдні Сполучених штатів дрони використовують для відстеження і більш продуктивного вирощування зернових культур.

За допомогою дрона аналізують стан поля в Техасі, фото: phys.org

Зазвичай, в цих місцях фермери влаштовують чотиригодинний обхід поля, записуючи вручну дані про колір та стиглість плодів. Але тепер дрони виконують цю роботу за 10-15 хвилин, автоматично документуючи всю необхідну інформацію.

На нову технологію покладають великі надії, і кажуть, що вже при першому врожаї буде ясно, наскільки дрони більш ефективні агрономи, ніж люди.

Також, існує проект дронів-хижаків, які виконують функцію роботизованих опудал та відганяють птахів-шкідників з поля.

Порятунок танучих льодовиків

Британський дослідник Джозеф Кук вже більше двох років займається визначенням та нанесенням на карту танучих льодовиків Гренландії.

У такій справі зайва пара очей в небі буде дуже корисною, тому вчений теж використовує дрони.

Удосконаливши свою безпілотну камеру, Джозеф досліджує зміни в кліматі та надає світу реальну карту танучих льодовиків на найбільшому замерзлому острові в світі.

Дрони-прогнозисти

Ще одне застосування роботам-операторам придумали метеорологи. Безпілотна авіасістема Койот покликана точніше досліджувати і прогнозувати шторми та інші стихійні явища.

Дрон, що використовується в метеорології, фото: trendhunter.com

Розроблений компанією Raytheon, яка займається воєнізованими технологіями, Койот зроблений з фюзеляжу літака та, завдяки своєму дизайну, може пробиратися в найнебезпечніші частини бурі, заздалегідь повідомляючи людини про силу та місце стихійного лиха.

Крім вищеописаних технологій, не варто забувати і безпілотне таксі, про яке НВ також писало раніше.

Не важливо коли відбудеться технічна революція дронів, важливо, що зараз футуристичними жучками вже нікого не здивуєш, хоча ще кілька років тому це було більше схоже на сюжет постапокаліптичних фільмів та комп'ютерних ігор.

Показати ще новини
Радіо NV
X