Пийте каву. Вчені розробили нейромережу, яка розраховує ідеальну дозу кофеїну

Інновації

6 червня 2018, 21:06

Пийте каву. Вчені розробили нейромережу, яка розраховує ідеальну дозу кофеїну

Фото: pixabay.com

Новий алгоритм визначить ідеальну дозу кофеїну

Американські фізіологи запропонували алгоритм оптимізації для визначення безпечних і ефективних стратегій прийому кофеїну людиною.

Стратегія дозування кофеїну на основі алгоритму забезпечує індивідуальні рекомендації по боротьбі з безсонням, повідомляє Science Daily.

Нейромережа зможе проаналізувати дані про сон людини, про його активності і видасть приблизний графік вживання кави. При використанні цього алгоритму, запевняють розробники, людина не буде постійно засинати і не отримає передозування кофеїном.

"Ми виявили, що, використовуючи наш алгоритм, який визначає, коли і скільки кофеїну повинна споживати людина, ми можемо підвищити бадьорість на 64%, споживаючи ту саму загальна кількість кофеїну. Як альтернатива, суб'єкт може знизити споживання кофеїну, але сонливість при цьому не з'явиться", - сказав провідний автор дослідження Жак Райфман з Інституту прикладних програмних додатків для високопродуктивних обчислювальних систем DoD Biotechnology.

Фахівці припускають, що алгоритм дозволив би максимально ефективно працювати людям, які повинні якомога швидше впоратися з тим чи іншим завданням в умовах дефіциту сну.

Програму оцінювали шляхом обчислення та порівняння стратегій дозування для чотирьох раніше опублікованих експериментальних досліджень втрати сну.

"Наш алгоритм - це перший кількісний інструмент, який забезпечує автоматизоване індивідуальне керівництво з безпечного та ефективного дозування кофеїну, щоб максимально підвищити бадьорість в найнеобхідніші моменти в будь-якому стані", - сказав Рейфман.

Алгоритм представлений поки як математична модель, яка ґрунтується на даних про сон людини і кількість кофеїну, а потім пропонує графік споживання цієї речовини. Можливо, в майбутньому алгоритм ляже в основу програми для смартфона.

Раніше НВ повідомляло, що виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун поділилася рекомендаціями Європейського відомства з безпеки харчових продуктів щодо вживання кави. За її словами, для отримання позитивних ефектів від цього напою, необхідно в першу чергу стежити за кількістю і часом споживання. При цьому Супрун зазначає, що універсальної поради бути не може, і кожна людина має власну чутливість до кофеїну.


Вибір редакції

Лонгріди

Вчора, 18:15

article_img
Як шведська поліція завойовувала довіру громадян
Гаджети

Вчора, 21:01

article_img
5 чудових смартфонів, про які ви ніколи не чули. А дарма
Культура

Вчора, 08:15

article_img
Розчарування й несподівані нагороди. Продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич про підсумки Берлінале-2019

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися

Головне

Події

Вчора, 18:26

article_img
ГПУ подала апеляцію на запобіжний захід Мангеру
Країни

Вчора, 10:07

article_img
Засновник Huawei назвав арешт своєї дочки політично мотивованим
Події

Вчора, 14:20

article_img
Порошенко: На Донбасі загинули 2 949 військовослужбовців