Не вийшло. Ізраїльський стартап не зміг посадити на Місяць космічний зонд

11 квітня 2019, 22:43

Приватний космічний апарат Beresheet компанії SpaceIL не зміг здійснити м'яку посадку на Місяці.

Космічний апарат працював за графіком майже весь час, але на відстані в кілька кілометрів від супутника Землі у Beresheet відмовив двигун, повідомляє Spaceflightnow.com .

"Ми пройшли точку неповернення, зараз ми знаходимося в процесі посадки. Космічний корабель робить саме те, що повинен робити прямо зараз", - сказав о 22:12 по Києву Офер Дорон, генеральний менеджер космічного підрозділу IAI.

Відео дня

На висоті близько 22 кілометрів над поверхнею Місяця зонд Beresheet зробив своєрідне "селфі". Незабаром після цього, приблизно о 22:21 наземні диспетчери втратили телеметрію на кілька миттєвостей, але знову відновили зв'язок.

Селфі космічного апарату Beresheet (Фото: twitter.com/TeamSpaceIL)
Селфі космічного апарату Beresheet / Фото: twitter.com/TeamSpaceIL

Дорон також сказав, що була проблема з головним двигуном космічного корабля перш, ніж диспетчери втратили зв'язок з посадковим апаратом.

"У нас стався збій в роботі космічного корабля. На жаль, ми не змогли успішно приземлитися", - заявив о 22:28 Офер Дорон з Israel Aerospace Industries. Управління польотом повідомило про проблеми з головним двигуном космічного корабля, коли Beresheet спускався до поверхні Місяця.

Послідовність висадки в четвер була повністю автономною після того, як наземні диспетчери в Йєхуді, Ізраїль, передали останні команди для Beresheet, щоб почати його зниження.

"Як тільки ми досягнемо потрібної точки, ми просто дамо космічному кораблю команду почати фазу посадки. З цього моменту космічний корабель автоматично почне приземлятися самостійно аж до поверхні Місяця", - сказав Ярів Баш, співзасновник SpaceIL, на брифінгу минулого тижня.

Beresheet почав спуск на висоті близько 15 миль (25 км), приблизно в 500 милях (800 км) від своєї цільової точки, в декількох сотнях кілометрів від місця, де приземлилися астронавти Аполлона-15 в 1971 році.

Основним двигуном Beresheet є двигун LEROS 2b з тяговим зусиллям 100 фунтів (400 ньютонів), створений Nammo, раніше Moog, в Великобританії. Двигун, що працює на гідразині, є модифікованою версією двигуна, який зазвичай використовується великими супутниками зв'язку.

Але саме двигун Beresheet в результаті став причиною невдалої посадки.

Район посадки знаходився в північно-східній частині Моря Ясності, де знаходиться одна з магнітних аномалій, в декількох сотнях кілометрів на схід від місця посадки місячного модуля місії Аполлона-15.

Цікаво, що найбільший міжнародний аеропорт Ізраїлю включив в свій розклад примісячення космічного апарату Beresheet. На табло аеропорту імені Давида Бен-Гуріона поруч з інформацією про рейси зі Стамбула і Мадрида повідомлялося, що Beresheet здійснить посадку на Місяць в 22:00. Під час посадки апарату в командному центрі був присутній прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху.

"Це була прекрасна спроба", - заявив Нетаньяху після того, як диспетчери втратили зв'язок з апаратом.

Ізраїльська компанія SpaceIL приступила до розробки місячного апарату в 2012 році після перемоги в конкурсі Lunar XPrize. Місячний зонд компанії був названий Beresheet, що в перекладі з івриту означає "на початку" (перші слова Книги Буття і її назва на івриті). Вартість проекту - менше $ 100 млн.

Передбачалося що місяцехід міг проїхати по поверхні Місяця не менше 500 м. Зонд несе на собі шість 8-мегапіксельних кольорових камер, магнітометр, цифрову капсулу часу і лазерні куткові відбивачі.

Раніше НВ повідомляло, що в кінці березня Beresheet надіслав панораму сходу сонця над Землею . У ролику можна побачити, як Земля приховує сонце від космічного корабля, а потім виходить з тієї ж тіні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X