Пройшов 800 км. Вперше у світі автономний вантажний корабель здійснив плавання без участі людини

18 травня 2022, 09:38
Контейнеровоз Suzaka здійснив свій перший керований штучним інтелектом рейс (Фото:NYK Line)

Контейнеровоз Suzaka здійснив свій перший керований штучним інтелектом рейс (Фото:NYK Line)

Японське судно Suzaka здійснило рейс із Токійської затоки до затоки Ісе. Загальна довжина маршруту першого у світі автономного вантажного корабля склала 500 миль (800 км).

Технологія автономного керування транспортом вважається надзвичайно перспективною. І поки в Китаї тестують пілотовані штучним інтелектом таксі, в Країні вранішнього сонця експериментують із судноплавством.

Відео дня

Комерційний корабель Suzaka став першим вантажним судном, яке подолало маршрут без участі людини. Раніше це вдавалося порому, що пройшов рейс 149 миль (240 км) у Японському морі у січні цього року.

Розробкою автономної навігаційної системи Suzaka займався ізраїльський стартап Orca AI. Судно оснащене 18 бортовими камерами, які забезпечували огляд на 360° в режимі реального часу. Дані з корабля відстежувалися цілодобово Оперативним центром флоту Токіо.

Система автономної навігації на судні Suzaka (Фото: Orca AI/YouTube)
Система автономної навігації на судні Suzaka / Фото: Orca AI/YouTube

Контейнеровоз розпочав рейс у традиційно завантажених водах Токійської затоки, здійснивши 107 маневрів для запобігання зіткненню з іншими судами. Маршрут, довжина якого склала майже 800 км, він подолав за 40 годин.

Ці успіхи надихнули розробників. «Перша у світі комерційна автономна подорож є важливою віхою, – сказав у прес-релізі Ярден Гросс, співзасновник та генеральний директор Orca AI. — Ми очікуємо, що великі судноплавні компанії впровадять передові технології штучного інтелекту для здійснення концепції автономного судноплавства».

Показати ще новини
Радіо NV
X