Перші в цьому столітті. У США схвалили нові ліки від грипу

26 жовтня 2018, 14:21

Американське управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) вперше за 20 років схвалило новий препарат від грипу.

Ліки отримали назву Xofluza повідомляє Gizmodo з посиланням на дані FDA.

Препарат офіційно відомий як балоксавір-марбоксіл, але буде продаватися під торговою назвою Xofluza. Він був розроблений японською фармацевтичною компанією Shionogi & Co., Ltd. у співпраці зі швейцарським фармацевтичним Roche AG. Xofluza може лікувати обидва типи вірусу грипу, які заражають людей, A і B. Препарат був схвалений для людей 12 років і старше.

Відео дня

Xofluza діє на вірус не так, як раніше відомі ліки. Новий препарат блокує вірусну реплікацію, не даючи вірусу розмножуватися. Це, в ідеалі, мало б означати, що він може лікувати інфекції грипу, стійкі до традиційних препаратів. Для досягнення терапевтичного ефекту ліки також потрібно прийняти при перших же симптомах інфекції.

"Це перший антивірусний препарат з новим механізмом дії, схваленим FDA майже за 20 років. Тисячі людей страждають від грипу щороку, і багато людей важко переносять хворобу. Цей новий препарат є важливим, додатковим варіантом лікування", - сказав у своїй заяві глава FDA Скотт Готліб.

Два клінічних випробування, проведені FDA, в яких брало участь близько 2000 пацієнтів, показали, що Xofluza вдалося скоротити тривалість і зменшити тяжкість симптомів грипу порівняно з плацебо. Його клінічна ефективність також оцінювалася приблизно так само, як іншого відомого препарату, Таміфлю.

Результати цих досліджень також показали, що Xofluza може бути більш ефективний при лікуванні груп високого ризику, таких як літні люди. На відміну від Таміфлю, для якого зазвичай потрібно п'ять одноденних доз, для Xofluza потрібно тільки одна таблетка. Серед побічних ефектів препарату називають діарею.

Показати ще новини
Радіо НВ
X