Передаємо за проїзд. Навіщо львівські трамваї обладнали технологією безконтактної оплати

17 травня 2018, 21:02

600 000 гривень витратили на нову систему оплати в громадському транспорті Львова. Наскільки корисна технологія і навіщо відмовлятися від готівки пояснювали менеджер Mastercard Сергій Францишко та міський голова Львова Андрій Садовий.

Купівля квитка в транспорті за допомогою QR-коду та різних банківських додатків вже витісняються більш сучасними технологіями.

Так, Львів недавно став третім містом України, в якому впровадили систему безконтактної оплати проїзду.

Відео дня

Міська рада, у співпраці з міжнародною платіжною системою Mastercard і державним банком Ощадбанк, обладнали 10 львівських трамваїв (по одному в кожному) спеціальними валідаторами, до яких можна просто піднести картку будь-якого банку, або навіть смартфон, - та отримати чек про оплату проїзду.

Сьогодні, ціна квитка в львівському електротранспорті становить п'ять гривень. Нова система безконтактної оплати не стягуватиме додаткових комісій та навіть має функцію пільгової оплати проїзду.

10 валідаторів безконтактної оплати встановили в трамваях трьох найпопулярніших міських рейсів. Ціна одного такого валідатора - 30 000 гривень, а їх купівля здійснювалася також за допомогою Європейського банку реконструкції та розвитку. Незабаром аналогічними апаратами обладнають ще 10 трамваїв.

Львівський трамвай, виробництва львівського концерну Електрон, фото: kyivpost.com

Як заявив мер Львова Андрій Садовий, з наступного року планують закупити 150 нових міських автобусів і 50 нових тролейбусів, щоб система безконтактної оплати існувала у всіх видах транспорту.

Крім зручного і простого сервісу для туристів з-за кордону, сучасна система оплати також покликана підвищити безпеку в міському транспорті, оскільки водії більше не будуть відволікатися на оборот готівки під час руху.

«Зараз ми говоримо про стратегію Львова як smart city. Безконтактна оплата у громадському електротранспорті - це один із етапів. Наступний - повноцінне провадження е-квитка у всьому громадському транспорті», - каже Андрій Садовий.

Мер Львова також пояснив, що міська влада відкрита до будь-яких цікавих пропозицій і готова впроваджувати сучасні технології для розвитку міста.

Така технологія повинна бути корисною, в першу чергу, для туристичних міст України, і вже як рік, безконтактною системою оплати користуються жителі і гості Мукачево в міських автобусах.

А, за словами директора з розвитку бізнесу Mastercard в Україні Сергій Францишко, ще в 2015-му Київ взагалі став п'ятим містом у світі, в якому запровадили подібну систему.

Зараз, купити квиток, доторкнувшись картою або мобільним пристроєм до спеціального апарата, можна в столичному метро, ​​фунікулері та трамваї.

Безконтактний валідатор в швидкісному трамваї Києва, фото: itc.ua

«Система безконтактних платежів показує постійне зростання, за статистикою Національного банку, тільки за минулий рік кількість безконтактних карток зросла на 40%», - говорить представник Mastercard Сергій Францишко. «У Києві безконтактну оплату в транспорті вже випробували гості з 67 країн, і за час роботи такої системи в Україні пасажири зробили вже 25,5 млн. оплат».

На жаль, менеджер Mastercard не відповів на питання, які наступні міста отримають нову систему безконтактної оплати, пославшись на корпоративну політику.

Також, варто відзначити, що сучасна технологія оплати у Київському метрополітені працює не без проблем. Через складності із з'єднанням, в деяких місцях пасажири не можуть скористатися безконтактними валідаторами.

Але, як заявив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний, технологія буде вдосконалюватися та зможе працювати в квазіонлайн режимі, що дозволить їй функціонувати при непостійному зв'язку і швидко реагувати на втрату сигналу.

«Сервіс повинен бути максимально простим та інтуїтивним. Ідеальний сервіс - це коли кількість кроків для досягнення мети є скороченою до мінімуму» - пояснює Андрій Пишний.

Нагадаємо, що проїзд у громадському траспорту в різних містах України становить від 10 до 20 євроцентів, що є однією з найнижчих цін в Європі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X