Пентагон уклав контракт на створення наддалекої ракети

12 вересня 2018, 14:21

Збройні сили США заказали американської компанії Lockheed Martin розробку нової наддалекої крилатої ракети.

Вартість робіт зі створення нової ракети перевищує $51 млн, повідомляє профільний сайт Defense Aerospace.

Робота буде завершена до 31 серпня 2023 року. За цей час має бути створений боєприпас на базі оперативно-тактичної крилатої ракети AGM-158 JASSM, який отримає назву JASSM-XR. XR в цьому випадку означає "екстремальний радіус" дії ракети.

Відео дня

Військові чиновники вважають, що в найближчі кілька років в світі кількість зон, закритих для військової авіації, зросте. До числа країн, які займаються активним створенням закритих зон, зокрема, відносять Росію та Китай.

Для успішного ведення військових дій у закритих зонах і створюється боєприпас з дуже великою дальністю польоту. Така ракета дозволить атакувати цілі, не стикаючись із зоною дії систем протиповітряної оборони.

Зазначається, що до 2023 року мають пройти наземні і льотні випробування нової ракети, а також підготовка персоналу. Також очікується створення інфраструктури для підтримки майбутнього виробництва JASSM-XR.

Ймовірно, збільшення дальності базового боєприпасу буде досягнуто за рахунок подовження корпусу ракети і розміщення в ньому паливних баків більшого обсягу. Дальність польоту повинна перевищити 1000 км.

Додамо, що перше бойове застосування оперативно-тактичної крилатої ракети AGM-158 JASSM відбулося під час американських ударів по Сирії 14 квітня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X