Космічні бджоли. NASA відправляє роботів для допомоги астронавтам на МКС

5 квітня 2019, 11:01

Літаючі кубічні роботи-"астробджоли" допомагатимуть космонавтам на Міжнародній космічній станції. Пристрої мають виконувати рутинну роботу і розбавити побут космічних дослідників.

У NASA заявили, що відправлять двох "бджіл-астронавтів" на Міжнародну космічну станцію (МКС) до кінця місяця. Про це повідомляє Fox News.

Під "бджолами" маються на увазі літаючі роботизовані пристрої, які мають виконувати рутинну роботу і брати участь в експериментах на станції.

Відео дня

"Роботи допоможуть дослідникам проводити експерименти, тестувати нові технології та вивчати взаємодію людини з роботом в космосі", - пишуть в NASA.

Пристрої оснащені камерами та сенсорами, які будуть відповідати за їх пересування на МКС і виконання певних завдань.

"Астробджоли" можуть перевіряти десятки тисяч різних інструментів, що розташовані на МКС і знаходити їх за допомогою сканерів, щоб люди не витрачали на це час. Вони також будуть здатні контролювати умови навколишнього середовища, якість повітря, рівень звуку тощо. 

Нагадаємо, "бджоли" не будуть першими роботизованими помічниками на МКС: в 2006-му NASA відправило на орбіту першого покоління робота-асистента SPHERES, а минулого року компанія IBM розробила робота CIMON зі штучним інтелектом, який NASA також запустили на МКС.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X