6000 тонн динаміту. Непомічений астрономами великий астероїд вибухнув над Пуерто-Рико

29 червня 2019, 15:43

Астрономи виявили чотириметровий астероїд за кілька годин до того, як він увійшов в атмосферу Землі. Камінь згорів, так і не долетівши до поверхні планети.

Відстеження астероїдів, що наближаються до Землі, є одним із головних завдань обсерваторій у всьому світі. Днями свою перевірку в цьому нормативі пройшла обсерваторія Гавайського університету, телескопи якої розташовані на відстані 160 км одна від одної на різних Гавайських островах.

Відео дня

Як пише Futurism, астрономи помітили астероїд розміром з машину всього за кілька годин до того, як він увійшов в атмосферу Землі в точці на 380 км південніше від міста Сан-Хуан — столиці Пуерто-Рико, розташованої в Карибському морі.

Попри те, що космічний камінь не становив загрози для людей на Землі, така подія відбувається доволі рідко: це тільки четвертий раз в історії, коли астрономи помітили астероїд у момент просто перед його потенційним зіткненням із Землею. Всі чотири рази відбулися в останні 11 років.

Під час першого його виявлення астероїд був трохи далі за Місяць — на відстані 500 тис. км від Землі. Експерти з Лабораторії реактивного руху досліджень навколоземних об'єктів підрахували, що вибух чотириметрового астероїда над Пуерто-Рико дорівнював вибуху 6 тис. тонн динаміту.

Нагадаємо, взимку 2013-го, 17-метровий метеорит вагою близько 10 тис. тонн згорів в атмосфері над Росією і Казахстаном. Руйнування метеорита, який пізніше назвали Челябінськ, викликало серію вибухових хвиль в атмосфері, потужність яких, за різними підрахунками, в рази перевищує потужність атомної бомби, скинутої на Хіросіму.

Досягнувши Землі, ударні хвилі від метеорита завдали значної шкоди, через що постраждало понад 1500 осіб

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X