Одна з найбільших авіакомпаній планує відмовитися від ілюмінаторів у літаках

8 червня 2018, 14:00

Авіакомпанія Emirates представила салон першого класу на нещодавно придбаних лайнерах Boeing 777-300ER, який позбувся ілюмінаторів.

Замість ілюмінаторів зі склом пасажирам пропонують дивитися на небо та землю за бортом літака за допомогою "віртуальних вікон", повідомляє BBC.

Там, де в звичайних літаках є ілюмінатори, в першому класі Emirates встановлено круглі екрани, на які за допомогою оптоволокна виводяться зображення з встановлених на обшивці літака камер.

Відео дня

Зображення "настільки якісне, що все виглядає набагато краще, ніж якщо дивитися звичайними очима", - говорить президент компанії Emirates Тім Кларк. За його словами, в майбутньому компанія ставить перед собою завдання перейти до використання лайнерів, в яких взагалі не буде ілюмінаторів

"Уявіть собі: ви сідаєте в літак, на фюзеляжі якого зовні немає жодного вікна. Але коли потрапляєте всередину - бачите ілюмінатори. У конструкції такого фюзеляжу без вікон немає структурно слабких місць. Літак легшає, летить швидше, вище, і витрачає набагато менше палива ", - говорить Тім Кларк.

На думку професора британського Університету Кренфілда Грема Брейтуейта, літаки без вікон можуть бути небезпечними: бортпровідникам в надзвичайних ситуаціях необхідно самим бачити, що відбувається за бортом.

"Стюардесам в разі надзвичайної ситуації потрібно буде перевіряти обстановку зовні, щоб зрозуміти, наприклад, чи немає там полум'я, перед тим як відкрити запасний вихід і почати евакуацію. Якщо для цього їм потрібно буде користуватися системами, які залежать від подачі електроенергії, то таке рішення авіаційні регулятори навряд чи схвалять з легкістю", - говорить професор.

Однак в Європейському агентстві авіаційної безпеки заявили, що не бачать в цьому проблеми. "Ми не бачимо ніяких складнощів, які неможливо було б подолати, щоб забезпечити такий же рівень безпеки, як в літаках з ілюмінаторами", - говорить представник регулятора.

Ще один можливий недолік закритого літака в тому, що подібне нововведення може викликати дискомфорт пасажирів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X