Один у полі – воїн. Чому Apple йде війною проти Трампа

20 червня 2018, 20:04

Керівник Apple Тім Кук розкритикував міграційну політику Дональда Трампа. Взаємини менеджера однієї з найбільших компаній у світі і президента США переживають чергову кризу.

CEO Apple Тім Кук негативно відреагував на дії адміністрації Дональда Трампа щодо розділення сімей мігрантів на кордоні США. Глава Apple назвав нелюдяним відділення дітей переселенців від своїх батьків і сказав, що це потрібно припинити.

Відео дня

Як повідомляє The Verge, Тім Кук приєднався до групи громадян, політиків і бізнесменів США, які не підтримують дії президента з квітня 2018-го.

Згідно з даними Міністерства внутрішньої безпеки, приблизно 2000 дітей відокремили від своїх батьків після введення «політики нульової толерантності» за нелегальний перетин кордону з США.

Тім Кук каже, що спілкувався з Дональдом Трампом, і до деяких речей президент все-таки прислухався. Але, за словами головного менеджера Apple, з ним неможливо домовитися щодо всього.

Окрім Тіма Кука, свою підтримку і співчуття відокремленим від батьків дітям висловив Ілон Маск. Днями він затвітив пісню групи The xx – Shelter (притулок), і написав: «Сподіваюся, з дітьми все гаразд».

У коментарях, які розгорілися під твітами, глава Tesla і SpaceX пояснив, що є одним з найбільших донорів Американського союзу захисту громадянських свобод, і сказав, що якщо він може чимось допомогти цим дітям, – то він це зробить. Зокрема, Маск зацікавився в марші на підтримку розділених сімей, який пройде 30 червня у столиці США.

Але, якщо громадянська позиція Ілона Маска стосується його благодійної діяльності та підтримки постраждалих людей, то критика Дональда Трампа главою Apple може означати ополчення компанії проти політики президента.

Епопея у взаєминах Тіма Кука і чинного президента США триває з самого початку приходу Дональда Трампа до влади.

Спочатку Трамп закликав бойкотувати продукцію Apple через те, що вони не хотіли відкривати дані учасників теракту в Сан-Бернардіно, посилаючись на політику конфіденційності користувачів.

Пізніше Тім Кук неодноразово зустрічався із президентом США щодо співпраці та Apple навіть заявили, що проінвестують $350 млрд в економіку країни. Трамп же подав цей меседж для електорату як результат успішної податкової реформи.

А зараз компанія Apple виявляється в центрі торгового протистояння між США і Китаєм. Раніше адміністрація Трампа запевняла Тіма Кука, що вони не будуть обкладати додатковими тарифами смартфони iPhone, які, переважно, виробляють в Китаї.

Але тепер радник Трампа Пітер Наварро заявив, що нічого не знає про звільнення Apple від додаткових тарифів на ввезення і торгівлю продукції з Китаю.

Якщо ж президент не стримає своєї обіцянки, це може сильно позначитися на доходах і роботі компанії, яка тепер останнім часом переживає багато критики.

Окрім підвищення тарифів уже в Америці, Apple можуть зіткнутися з проблемами ще в Китаї. У звіті Times зазначено, що через санкції Конгресу на китайську продукцію, влада Китаю може затримувати роботу Apple, що відразу ж позначиться на лінії виробництва і постачання товару компанією.

Тож критика Дональда Трампа Тімом Куком цілком очевидна, і річ тут, радше, не в політиці, а в порятунку своєї компанії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X