Оцифрували. В Іспанії створили унікальну 3D-модель арабського меча

28 березня 2019, 11:06

Вчені з Університету Валенсії змоделювали унікальний меч воєначальника Алі Атара, який загинув в 1483 році.

Щоб графічно задокументувати унікальну зброю і зробити його відомою, дослідники з Політехнічного університету Валенсії і компанії Ingheritag3D провели процес тривимірної оцифровки, пише EurekAlert! .

Відео дня

У квітні 1483 в віці 90 років Алі Атар, один з головних воєначальників короля Гранади Боабділа, бився до своєї смерті в битві при Лусені. Саме там у нього забрали його чудовий меч.

Ця зброя покрита золотом, слоновою кісткою і дорогоцінними металами перейшла в руки християн, і після багатьох історичних мінливостей тепер зберігається і експонується в Музеї армії Толедо.

Спочатку дослідники сфотографували цей меч з багатьох сторін, використовуючи техніку, звану фотограметрією. Потім вони перекрили всі зображення, намалювали контурні схеми філігранної рукояті і згенерували його тривимірну модель.

"Ці методи дають можливість оцінити відповідні твори в музеях і за їх межами, оскільки тривимірне моделювання підготовлено як для фахівців, які можуть віртуально маніпулювати твором, так і для суспільного перегляду і інтерактивного обміну через Інтернет", - говорить інженер Марго Мелітон, співавтор роботи.

Використовуючи веб-браузер, будь-який користувач може подивитися точну копію рукояті цього меча , справжньої зброї маврів. У меча Алі Атара є ручка у формі опуклого купола, кулак зі слонової кістки, вирізаний малюнками і арабськими літерами, і золотий арріакс (рукоятка меча), увінчаний зооморфними фігурами.

Щоб записати деталі цього тонкого орнаменту, дослідники розробили рішення, які полегшили аналіз матеріалів зі складною геометрією. Їх робочий процес може також застосовуватися для оцифровки інших музейних експонатів. На думку авторів роботи, культурна спадщина "має бути доповнено вичерпним збереженням цифрових даних у всіх формах".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X