Очі бояться, а руки роблять. 8 стартапів XXI століття, які сьогодні коштують мільярди

26 жовтня 2018, 06:58

Мало хто знає, що відомі на весь світ компанії колись починалися з простих ідей ще більш простих людей. З огляду на це, НВ представляє 8 оригінальних справ, які за лічені роки перетворилися на найбільші бізнеси на планеті.

Кому цікаві заїжджені історії успіху? Адже простіше вважати, що за всіма великими відкриттями стоять гроші масонів, політичні інтереси і взагалі поневолення всього світу.

Відео дня

Взяти навіть найдорожчу компанію на Землі - Apple. Хіба могли 21-річний Стів Джобс і 26-річний Стів Возняк придумати в каліфорнійському гаражі щось таке, що за кілька десятків років змінить увесь світ? Та ні, тут точно не обійшлося без сіонських мудреців і усіляких Ротшильдів, Рокфеллерів та Оппенгеймерів.

Хоча, як показує практика, сьогодні вже не потрібні жодні з перелічених сімей з їх грошима. Генії сучасності об'єднали всю планету у нас в кишені. Ми можемо вчитися, подорожувати, працювати і навіть дивитися в реальному часі, як запускають перші космольоти, що незабаром перевезуть людей на Марс. Так-так, все це не виходячи з вашої бетонної коробки у спальному районі на околиці.

Багатьом не хочеться морочитися про подібне і безглуздо збільшувати ентропію всесвіту. Лише деякі об'єднують людство навколо, на перший погляд примітивних, але, насправді, дуже глобальних речей.

З огляду на це, НВ представляє 8 оригінальних ідей XXI століття, які стали головною рушійною силою нашого часу.

Facebook

Скільки б ми його не ганили, але не врахувати феномен найпопулярнішої соцмережі у світі просто неможливо.

Розроблений 15 років тому декількома студентами Гарварду, Facebook сьогодні - це один з головних соціокультурних акумуляторів, який бере участь у всіх подіях у світі 24/7.

Багато в чому завдяки його засновнику Марку Цукербергу, соцмережа змінила правила гри на медіаринку, ринку реклами, політиці, так і в людському спілкуванні в цілому.

Попри нещодавні проблеми з маніпуляціями особистими даними користувачів, ринкова вартість Facebook становить понад $500 млрд.

Uber

Компанія, яка за кілька років змогла захопити ринок міських пасажирських перевезень по всьому світу, завдяки одному простому рішенню - безпосередньо об'єднати водія з пасажиром через мобільний додаток.

Uber був заснований у 2009-му, і зараз його вартість оцінюють більш ніж в $70 млрд. Проте, компанія залишається приватною, і досі не продає свої акції.

Навряд чи вдасться переоцінити внесок Uber в розвиток пасажироперевезень, каршерінга, безпілотних систем та інших сервісів, які стали нашою реальністю. На основі Uber були створені сотні різних доповнень, адаптованих під певні країни.

Сама ж компанія дивиться набагато глибше: вже за кілька років вони збираються запустити безпілотне літаюче таксі в США, Японії, Індії, Австралії, Франції та Бразилії.

SpaceX

Ще одне підприємство, яке не довіряє інвесторам і залишається приватним - дітище американського інженера Ілона Маска SpaceX.

Цікаво, що ракетобудівне виробництво Ілон Маск заснував в далекому 2002 році, а перший успішний запуск його ракети Falcon 1 відбувся лише в 2008-му.

Компанії довелося пережити чимало невдач, щоб лише останніми роками завоювати увагу всього світу. Звичайно, вже зараз SpaceX має контракти з NASA і ВВС США, розробляє масштабний міжпланетний проект BFR та їй належить найпотужніша з існуючих ракет-носіїв - Falcon Heavy.

Хоч плани SpaceX дійсно одні з найбільш революційних в історії людства, ринкова вартість цього проекту, в порівнянні із земними інформаційними гігантами, просто мізерна - трохи більше $20 млрд.

Airbnb

Поки Ілон Маск готується облаштовувати житло людини на Марсі, інші ентузіасти знайшли рішення квартирного питання на Землі.

Подібно Uber, за допомогою всесвітньої мережі, творці компанії об'єднали тих, хто хоче здати житло з тими, хто хоче його орендувати.

Просте посередництво дозволило цій ідеї зрости до статусу одного з найпопулярніших сервісів по підбору житла по всьому світу.

Три хлопця, які трохи більше 10 років тому ризикнули запропонувати такий варіант аудиторії, допомогли з орендою житла більш ніж 150 млн людей, а вартість їх фірми зараз становить майже $30 млрд.

WeWork

Це, мабуть, один з найбільш яскравих продуктів, що характеризує нашу еру. Заснована в 2010-му, ця американська компанія розвиває світову мережу коворкінгу - офісних приміщень відразу для декількох компаній.

Клієнти WeWork можуть орендувати місця за ціною, набагато меншою, ніж оренда повноцінного офісу, але за умови поділу приміщення з іншими компаніями.

Користувачі можуть мати спільних кухні або зони відпочинку. Подібна практика настільки прижилася до сучасного бізнесу, що зараз цим сервісом користуються майже у 80 містах в 23 країнах світу. Ринкова вартість WeWork варіюється в районі $20 млрд.

Palantir

Заснована в 2003-му одним із соратників Ілона Маска з PayPal Пітером Тілем, зараз Palantir розробляє програмне забезпечення для спецслужб і міністерства оборони США, а також для найбільших інвестиційних фондів планети, типу JP Morgan Chase, Bank of America і SAC Captial.

IT-стартап підтримується грошима з фонду ЦРУ, і вся його робота є так чи інакше засекреченою. Компанії навіть приписують участь у вбивстві лідера "Аль-Каїди" Усами бін Ладена і в скандальному інформаційному зливі Едварда Сноудена.

Вартість приватного підприємства Palantir також оцінюють близько $20 млрд.

Xiaomi

Єдиний стартап з нашого списку, який належить не США, а їх економічному противнику - Китаю.

Популярний сьогодні виробник смартфонів починав свою діяльність у 2010-му зі створення прошивки MIUI для мобільної операційної системи Android.

Пізніше, компанія почала випускати свої телефони, планшети, телевізори, камери, smart-браслети і навіть smart-велосипеди. На ряду з іншим популярним китайським виробником - Huawei - останніми роками Xiaomi почали активно захоплювати європейський і американський ринки, забираючи левову частку аудиторії у Apple і Samsung.

До 2018-го компанія була приватною, після чого перейшла в руки інвесторів. Зараз її ринкова капіталізація перевищує $50 млрд.

Pinterest

Каліфорнійська соціальна мережа-фотохостинг дозволяє аудиторії завантажувати зображення на свій сайт і ділити за тематичними блоками.

Pinterest запустив в 2010-му колишній співробітник Google і Apple Бен Зільберман.

За даними Business Insder, компанія має більш 100 млн щомісячних активних користувачів і, крім продажу послуг по всьому світу, також привертає рекламодавців до своєї онлайн-платформі.

У мережі ходили чутки, що фотохостинг ось-ось повинен стати публічною компанією, але поки підприємство є приватним, і його вартість оцінюють майже в $13 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X