Фотореволюція. Canon почне випускати камери, які робитимуть кольорові знімки високої якості навіть у повній темряві

9 грудня 2021, 11:34

Наступного року компанія Canon планує випустити новий сенсор, який зможе робити повнокольорові фотографії при «одній десятій яскравості, необхідної для звичайних сенсорів».

Фотографувати в умовах темряви на сучасну техніку не неможливо, але досить складно.

Nikkei Asia повідомляє, що новий сенсор Canon значно полегшить це завдання. Він побудований на однофотонних лавинних діодах – SPAD.

Відео дня

Традиційні датчики створюють зображення на основі кількості фотонів, які кожен піксель виявляє протягом певного періоду часу – чим більше світла та фотонів доступно, тим кращими будуть результати. Перевага SPAD у тому, що він посилює поодинокі фотони, завдяки чому камера отримує набагато більшу чутливість у практично повній темряві.

Також SPAD зможе визначати відстань до заданого об'єкта на основі часу, який потрібнен світлу, щоб дістатися до нього, відобразитись і потім повернутися. Тому датчик можна буде використовувати в камерах спостереження або для покращення роботи самокерованих автомобілів.

Роздільна здатність сенсора становить 3,2 мегапікселів, що робить його найбільш щільним у світі. Його виробництво Canon планує розпочати у другій половині 2022 року.

Однак є ймовірність, що Canon не буде монополістом цієї технології – наступного року схожі датчики планують випускати Panasonic та Sony.

Показати ще новини
Радіо НВ
X