Новий Скайнет. Самонавчальна система від Google навчилася створювати інші, що теж самонавчаються

17 жовтня 2017, 13:16
У Google дослідники штучного інтелекту навчили ПЗ для машинного навчання створювати ПЗ для машинного навчання

Проект під назвою AutoML може створювати більш потужні і ефективні системи, ніж інженери-люди, пише Futurism.

Відзначається, що в деяких випадках штучний інтелект вже впорався зі створенням собі подібних краще розробників-людей. Наприклад, навчений ШІ алгоритм встановив рекорд, правильно визначивши 82% показаних йому зображень.

Відео дня

Незважаючи на те, що це відносно просте завдання, AutoML також перемогла людини при створенні більш складного алгоритму для автономних роботів і доповненої реальності. У ситуації, коли було необхідно відзначити розташування декількох об'єктів в зображенні, AutoML дав 43 відсотка правильних відповідей, в порівнянні з побудованої людьми системою, показник якої 39 відсотків.

"Сьогодні системи штучного інтелекту створюються майже вручну висококваліфікованими вченими і фахівцями, яких налічується в усьому світі не більше кількох тисяч. А ми хочемо дозволити робити все це сотням тисяч розробників з усіх куточків земної кулі", - розповідає Сундар Пічаї, генеральний директор компанії Google.

В травні 2017 року НВ повідомляло, що розробники AutoML сподіваються, що надалі люди зможуть запустити процес навчання ІІ одним натисканням кнопки, після чого він зможе розвиватися сам по собі, в кінцевому рахунку перетворюючись на програмне забезпечення, яке бажає клієнт.

Показати ще новини
Радіо НВ
X